Trwa ładowanie...
d4ciy05

Prognoza długoterminowa zima 2021. Czy będzie to zima stulecia?

Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2021 zapowiada się dość optymistycznie. Według tegorocznych prognoz i przewidywań zima może rozpocząć się już w październiku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2020
Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2020 (pixabay.com, Fot: barbaarian)
d4ciy05

Ciepłe i momentami upalne lato powoli nas opuszcza. Niepewne prognozy pogody i zmiany klimatyczne, które są nad Polską, skłaniają do refleksji nad tym, jaka zima czeka nas w tym roku.

Ostatnia sroga i mroźna zima była na przełomie 2012 i 2013 roku. Od tamtego czasu w zimowych miesiącach mamy do czynienia z łagodną zimową aurą. Temperatury w lutym tego roku były jednymi z najwyższych od kilkudziesięciu lat.

Prognoza długoterminowa zima 2021. Pierwszy śnieg w październiku

Według długoterminowej prognozy pogody na AccuWeather pierwszy śnieg może pojawić się już w połowie października. Temperatury na termometrach zaczną spadać poniżej 10 stopni.

d4ciy05

Sylwester w czasie pandemii. "Lepiej poszukać czegoś wcześniej"

W listopadzie będzie robiło się już coraz zimniej. Możliwe, że pojawi się kilka słonecznych dni, ale raczej nie będą one ciepłe. Pod koniec listopada i na początku grudnia śnieg może padać już częściej.

Mroźne temperatury będą mogły utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Temperatury w ciągu dnia będą wtedy utrzymywać się 1-3 stopnie Celsjusza. W nocy spadać będą do minus 4 stopni.

d4ciy05

Prognoza długoterminowa zima 2021. Luty prawdziwie zimowym miesiącem

Według synoptyków luty może być najbardziej zimowym miesiącem. Temperatury na termometrach mogą wskazywać miejscami nawet - 10 stopni Celsjusza. Zima 2021 w Polsce nie będzie identyczna w każdym regionie kraju.

Według przewidywań synoptyków z AccuWeather zima 2021 będzie krótka i ciepła. Nie powinna być ona zbyt gwałtowna, intensywna i mroźna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ciy05

Podziel się opinią

Share
d4ciy05
d4ciy05
Więcej tematów