Trwa ładowanie...
d8mrk74

Prognoza pogody zima 2021. Doczekamy się śnieżnej zimy?

Czy po kilku latach przerwy doczekamy się mroźnej i śnieżnej zimy? Synoptycy mają już pierwsze przewidywania. Co przyniesie nam zima 2021? O tym w długoterminowej prognozie pogody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody zima 2021
Prognoza pogody zima 2021 (Unsplash.com)
d8mrk74

Ostatnia zima, podczas której słupek rtęci znajdował się najczęściej poniżej zera, miała miejsce na przełomie 2012 i 2013 roku. Od tamtej pory słuch o prawdziwej zimie zaginął. W ostatnich latach temperatury były wysokie, a śnieg pojawiał się rzadko, by po chwili zniknąć. Czy i w tym roku zima będzie łagodna?

Prognoza pogody zima 2021. Będzie mróz?

Z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w grudniu średnie wartości temperatury będą utrzymywać się "powyżej normy". Może to oznaczać, że czeka nas kolejny ciepły grudzień i kolejne bezśnieżne święta.

d8mrk74

Mrozu możemy się jednak doczekać w styczniu, kiedy słupki rtęci mają wskazywać temperatury określane przez synoptyków jako: "w normie", co oznacza, że pojawić się mogą wartości ujemne. Nie należy się jednak spodziewać temperatur spadających poniżej -20 stopni Celsjusza.

Pierwszy śnieg w polskich górach

Prognoza pogody zima 2021. Co ze śniegiem?

Meteorolodzy z IMGW przewidują, że grudzień nie przyniesie raczej obfitych opadów śniegu. "Według modelu IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce, miesięczne sumy opadów w grudniu będą na ogół w klasie "w normie". Sumy opadów "powyżej normy" prognozowane są w rejonie Gdańska i Białegostoku, natomiast "poniżej normy" w rejonach Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz Katowic i Kielc"

Podobna sytuacja ma mieć miejsce w styczniu, kiedy w większości województw opady nie będą przekraczać normy. W północno-zachodniej Polsce prognozuje się opady "poniżej normy".

Należy jednak podkreślić, że prognoza długoterminowa ma charakter orientacyjny i podawane w niej wartości mogą nie znaleźć odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8mrk74

Podziel się opinią

Share
d8mrk74
d8mrk74
Więcej tematów