Trwa ładowanie...
d444f68

Prognoza pogody. Wracają gwałtowne burze. Ostrzeżenia na weekend

Prognoza pogody na weekend nie pozostawia złudzeń: to nie będzie spokojny czas dla mieszkańców wielu regionów. Po kilku dniach spokoju nad Polskę znów nadciągają burze z ulewami i opadami gradu. Grzmieć i błyskać na wschodzie zacznie już w piątek wieczorem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na burze i ulewy, które mogą nadejść w krótkim czasie, musimy być przygotowani co najmniej do poniedziałku
Na burze i ulewy, które mogą nadejść w krótkim czasie, musimy być przygotowani co najmniej do poniedziałku (Agencja Gazeta, Fot: Dominik Sadowski)
d444f68

W nadchodzący weekend na przeważającym obszarze Polski termometry pokażą do 25-28 stopni. Niestety, okresy pogodnego i słonecznego nieba nadal przeplatać się będą z chmurami, które przynosić będą opady deszczu i burze - ostrzegają synoptycy Biura Prognoz Cumulus w prognozie dla Wirtualnej Polski.

W przeważającej części kraju piątek do wieczora będzie słoneczny, ale możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu do 25 st. C na Mazowszu i Dolnym Śląsku. Wieczorem na Podkarpaciu i na Podlasiu musimy być przygotowani na burze. Może zagrzmieć też we wschodniej części Mazowsza.

Cumulus

Pogoda na sobotę

W sobotę burzowo będzie też w innych regionach. Obfite opady deszczu prognozowane są w woj. małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i mazowieckim. W ciągu dnia na słonecznym niebie pojawiać się będą wypiętrzone, deszczowe chmury kłębiaste, a po południu zagrzmi. Temperatura maksymalna od 24 do 27 st. C.

d444f68

Przez cały dzień pogodnie i słonecznie będzie tylko na zachodzie kraju. Chłodniej - do 20-23 st. C - będzie nad samym morzem oraz na przedgórzu.

Cumulus

Pogoda na niedzielę

W niedzielę będzie gorąco we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Zielonej Górze, gdzie termometry pokażą nawet 28 st. Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w Szczecinie, bo 25 st. C. Synoptycy ostrzegą, że tego dnia ulewy i burze możliwe będą niemal w całej Polsce (poza wschodnią częścią kraju).

Cumulus

W następnym tygodniu nadal utrzymywać się będzie pogoda typowo letnia i zmienna z przewagą słońca, ale także z lokalnymi (popołudniowymi) burzami i przelotnymi opadami deszczu.

d444f68

Będzie ciepło i temperatura średnio wahać się będzie w przedziale 24-28) st. C, a miejscami może nawet dojść nawet do 30 kresek.

Cumulus

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Niecały 1% szansy na wygranie mundialu. Tak analitycy oceniają szanse naszej kadry

d444f68

Podziel się opinią

Share

d444f68

d444f68
Więcej tematów