Trwa ładowanie...
d4g9a1x

Prognoza pogody. Polska w szponach zimna. Na horyzoncie zmiana

Prognoza pogody. Totalne załamanie. Wrócił deszcz i śnieg. Na drogach jest bardzo ślisko i wyraźnie spadła temperatura. Dobra wiadomość dotyczy weekendu. Już w sobotę będzie słonecznie i ciepło. Można planować spacery i wyjazdy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wróciła zimowa aura
Wróciła zimowa aura (ventusky)
d4g9a1x

Wczoraj zgodnie z prognozami mieliśmy do czynienia z lokalnie intensywnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W Małopolsce, na Śląsku oraz na Pomorzu zachodnim przeszły burze, podczas których pojawiły się opady krupy śnieżnej oraz bardzo drobnego gradu.

Polska znajduje się na skraju rozległego wyżu znad Atlantyku. Jednocześnie dość szybko z północy w naszym kierunku zmierza płytki niż, który dotrze dziś nad Polskę północno wschodnią i będzie przesuwał się na południe - przewiduje dla Wirtualnej Polski bloger pogodowy Jarosław Turała.

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

d4g9a1x

Prognoza pogody. Będzie padać i wiać

We wtorek możemy spodziewać się opadów - od deszczu, przez deszcz ze śniegiem po sam śnieg. Mieszkańcy Warmii, Mazur, następnie Mazowsza, lubelskiego a na końcu podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz Małopolski doświadczyć mogą chwilowego zabielenia trawników. W Zakopanem zrobiło się zupełnie biało.

Na drogach będzie ślisko.

Pojawi się także silny i porywisty wiatr, który będzie obniżał temperaturę odczuwalną, do wartości ujemnych. Najmocniejsze porywy będą niejako przemieszczały się z północnego-zachodu, przynosząc w wielu regionach porywy osiągające 60-70 km/h. Wiatr o tej prędkości może już powodować niewielkie szkody materialne.

d4g9a1x

Wyraźne ochłodzenie

Na zachodzie, południu oraz w centrum na termometrach od 6 do 8 stopni. W momencie zaciągania, przez ośrodek niżowy nieco chłodniejszej masy powietrza, po południu na północnym wschodzie na termometrach około 2-3 stopni. Podobna temperatura zagości na Mazowszu oraz Podlasiu.

Nocą z wtorku na środę w wielu miejscach Polski wschodniej oraz centralnej można spodziewać się spadku temperatur do około –1, –2 stopni. Oznacza to, że wszelaka wilgoć i pozostałości po dziennych opadach będą zamarzać.

   Cumulus
   Cumulus

Prognoza pogody. Weekend dużo cieplejszy

Od środy będzie coraz cieplej i w czwartek termometry w kraju średnio wskażą od 10 do 14 kreski - prognozuje dla Wirtualnej Polski Cumulus.

W piątek i w sobotę przejściowo dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu i temperatura w całym kraju wzrośnie nawet do 15 – 19 stopni.

d4g9a1x

Niestety, w niedzielę pojawi się kolejny niż z frontem atmosferycznym, który przyniesie chmury oraz opady deszczu, a od północnego-zachodu kraju zacznie się ponownie ochładzać i na północnym-zachodzie temperatura już spadnie poniżej 10 stopni. Na pozostałym obszarze będzie jeszcze ciepło do 15 – 18 kreski.

   Cumulus
   Cumulus

Zmiana czasu

W nocy z soboty na niedzielę (z 30 na 31 marca) zmieniamy czas z zimowego na letni przestawiając wskazówki zegarów z godziny 02.00 na 03.00 – tej nocy będziemy spać o godzinę krócej.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d4g9a1x

Podziel się opinią

Share

d4g9a1x

d4g9a1x
Więcej tematów