Trwa ładowanie...
d9v278h

Prognoza pogody na niedzielę 10 maja. Ciepło, ale po południu uwaga na burze

W niedzielę 10 maja, w godzinach popołudniowych na zachodzie i południowym zachodzie kraju pojawią się burze i silny deszcz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na niedzielę 10 maja. Ciepło, ale po południu uwaga na burze
(Pixabay)
d9v278h

Mamy dzisiaj wiosenną pogodę. Jest ciepło, a w przeważającej części kraju słonecznie. To pozwala planować spacery, jazdę na rowerze czy inne formy rekreacji na świeżym powietrzu. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio nie było zbyt ciepło, wielu na pewno odetchnęło, że w końcu może spędzić czas na zewnątrz. Niestety, nie cały dzień będziemy cieszyć się piękną słoneczną pogodą. Po południu nastąpi nagła zmiana.

Pogoda na niedzielę 10 maja. Burze, silny deszcz i grad

We wschodniej części kraju będzie pogodnie. Niestety, na zachodzie oraz w obszarach podgórskich meteorolodzy przewidują stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Po południu pojawią się burze i deszcz.

d9v278h

Niedziela 10 maja. Pogoda zmienna. Ostrzeżenie IMGW przed burzami i gradem

"Po południu burze rozwijać się będą na zachodzie, a szczególnie na południowym zachodzie kraju. Głównym zagrożeniem z nimi związanym będą intensywne opady deszczu, do 10-15 mm oraz opady gradu o średnicy do 1-2 cm” – ostrzega IMGW.

Temperatura w Polsce 10 maja

Niedziela 10 maja będzie ciepła. Temperatura maksymalna, jak podaje IMGW, wyniesie od 20°C na Suwalszczyźnie do 25°C na Dolnym Śląsku. Nad morzem i w obszarach podgórskich będzie nieco chłodnej, od 18°C do 21°C.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a na południu porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h – ostrzega IMGW.

d9v278h

Podziel się opinią

Share
d9v278h
d9v278h
Więcej tematów