Trwa ładowanie...
d1s819n

Prognoza pogody na dziś - 17 września. Lato nie daje za wygraną

Początek tygodnia upłynie pod znakiem powrotu słonecznej aury i wysokich temperatur. W poniedziałek słupki rtęci wskażą w Polsce nawet 27 st. C. Powinno się również obyć bez opadów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na chwilę wróci lato
Na chwilę wróci lato (Shutterstock.com, Fot: Kamil Macniak)
d1s819n

Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku (26-27 st. C) oraz w Małopolsce i Wielkopolsce (24 st. C). Najniższa, ale wciąż przyjemna temperatura wystąpi na Podlasiu, gdzie termometry pokażą 21 st. C. Trzeba jednak pamiętać, że rano jest już zdecydowanie chłodniej. Termometry pokazują już poniżej 10 stopni Celsjusza.

W całym kraju w poniedziałek na niebie mogą pojawić się chmury, ale nie powinno z nich padać - na niebie będzie przeważać słońce. Powieje południowo-zachodni słaby i umiarkowany wiatr.

Warunki biometeorologiczne w każdym rejonie Polski będą korzystne. Wilgotność wyniesie od 60 proc. na południu i w centrum do 70 proc. na północy kraju. Barometry pokażą od 983 hPa w Krakowie do 1021 hPa w Trójmieście.

ventusky
Podziel się

Sprawdź pogodę w swoim regionie na pogoda.wp.pl.

d1s819n

Kolejne dni jeszcze cieplejsze

Według synoptyków z VentuSky to nie koniec i na jesień jeszcze sobie poczekamy. Czekają nas utrzymujące się okresy ciepłej pogody, z temperaturami zdecydowanie powyżej normy.

Już we wtorek fala upałów poszerzy swój zasięg o centralne części Polski. Temperatura dojdzie do 28 stopni na zachodzie kraju. W Warszawie pojawi się na termometrach do 27 kresek. Najchłodniej będzie na północy, jedynie ok. 24 st. Celsjusza.

ventusky
Podziel się

W środę będzie jeszcze goręcej. Szczególnie szczęśliwi będą mieszkańcy na zachodzie Polski. Tam słupki rtęci pokażą nawet 33 stopnie.

ventusky
Podziel się

Czwartek będzie najgorętszym dniem w przyszłym tygodniu. Upał da się we znaki szczególnie na zachodzie i południu kraju. Tam temperatura sięgnie nawet 31 stopni. W centrum zobaczymy na termometrach 29 kresek. Najchłodniej znów będzie na północy - między 24 a 26 st. Celsjusza.

ventusky
Podziel się
d1s819n

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s819n

Podziel się opinią

Share

d1s819n

d1s819n
Więcej tematów