Trwa ładowanie...
d2pbszo

Prognoza pogody na 29 i 30 maja. Możliwe burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW

Pogoda dziś może nas mocno zaskoczyć. Będzie padać. Możliwe są burze z gradem i silne porywy wiatru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na 29 i 30 maja. Możliwe burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW
(WP.PL)
d2pbszo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa dolnośląskiego. W komunikacie napisano: "Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad". Prawdopodobieństwo wystąpienia to 80 proc.

Jak informuje IMGW, nad Europą Południową i Morzem Norweskim pogodę kształtują wyże z centrami nad Morzem Czarnym, Włochami i Grenlandią. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Północna i centralna Polska znajduje się na skraju niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad Finlandii nad północno-zachodnią Rosję i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego. Jedynie południowy wschód Polski pozostaje pod wpływem wyżu z centrum nad Morzem Czarnym. Polska jest w ciepłym powietrzu polarno-morskim, za frontem nad północ i wschód Polski napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza.

Będzie przeważnie pochmurno, wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm, lokalnie możliwy jest także grad. Jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów.

d2pbszo

Temperatura

Temperatura maksymalna od 21 st. na północy do 27 st. w centrum i 30 st. na południowym zachodzie. Na wybrzeżu miejscami 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, w południowo-wschodniej połowie kraju miejscami wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 20 mm. Na północy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. na północy do 14 st. w centrum i 16 st. na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem miejscami umiarkowany i porywisty, północny. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

Prognoza na wtorek

We wtorek będzie wyjątkowo upalnie. Możemy spodziewać się też deszczu i burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Lokalnie może wystąpić grad. Bez opadów będzie tylko na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 25 st. na północnym wschodzie, na wybrzeżu oraz w dolinach karpackich do 28 stopni w centrum i aż 31 na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich.

d2pbszo

W czasie burz porywy wiatru sięgną nawet do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, początkowo duże i wtedy możliwe zanikające przelotne opady deszczu lub burza. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, w czasie burzy porywisty, zmienny.

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, zmienny.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

d2pbszo

Podziel się opinią

Share
d2pbszo
d2pbszo
Więcej tematów