Trwa ładowanie...
d1j76c6
d1j76c6

Prognoza pogody na 27 i 28 kwietnia

Nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem rozległej, lecz płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem, który wypełniając się przemieszcza się znad południowo-zachodniej Anglii nad północno-zachodnią Francję. Wtórny, płytki ośrodek niżowy utrzymuje się nad południowo-wschodnimi Niemcami. Polska pozostaje w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1j76c6

Niedziela

W niedzielę na północnym wschodzie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu. Na wybrzeżu zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami oraz miejscami przelotne opady deszczu, a od godzin południowych także burze, lokalnie z gradem. W czasie burz prognozowana wysokość opadu do 25 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 18 st.C do 22 st.C, na północnym wschodzie i na wybrzeżu od 14 st.C do 16 st.C, a rejonach podgórskich od 17 st.C do 20 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy na wybrzeżu oraz na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu, a początkowo lokalnie zanikające burze. Miejscami na południu prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna na północy i wschodzie od 6 st.C do 8 st.C, na pozostałym obszarze od 9 st.C do 12 st.C. Wiatr słaby, na wybrzeżu początkowo umiarkowany, z kierunków wschodnich.

d1j76c6

Poniedziałek

W poniedziałek na wybrzeżu zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz prognozowana wysokość opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18 st.C, 19 st.C na północy oraz na południowym zachodzie do 23 st.C na południowym wschodzie, jedynie na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich chłodniej, od 14 st.C do 18 st.C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Warszawa

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu możliwa burza. Temperatura maksymalna 19 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy dość silny i porywisty, wschodni. W nocy zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st.C. Wiatr słaby, wschodni.

d1j76c6

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr słaby, wschodni.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1j76c6

d1j76c6
d1j76c6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów