Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 2 i 3 listopada

Jak informuje IMGW, Europa południowa i południowo-wschodnia będzie w obszarze rozległych, ale słabych wyżów. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu dość głębokiego, niżu znad Danii, w strefie układu frontów atmosferycznych. Początkowo z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarnomorskie, po południu z zachodu zacznie napływać masa chłodniejsza, polarnomorska.

Share
Prognoza pogody na 2 i 3 listopadaŹródło: PAP, fot: Frank Rumpenhorst
d38ssx5

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadało.

Pochmurna sobota

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, od zachodu wzrastające do całkowitego oraz opady deszczu przemieszczające się z zachodu w głąb kraju. Temperatura maksymalna od 9 st., 11 st. na północy, około 12 st. w centrum, do 14 st., 15 st. na południu oraz 16 st., 17 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr południowy i południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, na zachodzie kraju w porywach do 60 km/h, a w Kotlinie Kłodzkiej do 65 km/h. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 100 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe przelotne opady deszczu, od zachodu kraju zanikające. Temperatura minimalna od 6 st. do 9 st. Wiatr na północy kraju południowo-zachodni i zachodni umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu dość silny i silny w porywach do 75 km/h. Na pozostałym obszarze kraju wiatr południowo-zachodni umiarkowany, porywisty. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, porywisty, w porywach do 100 km/h.

d38ssx5

Deszczowa niedziela

W niedzielę zachmurzenie duże i całkowite, z większymi przejaśnieniami, początkowo na południu i wschodzie kraju, a wieczorem na zachodzie.

Opady deszczu przemieszczające się z zachodu i południa na północy wschód. Na Przedgórzu Sudeckim opady okresami umiarkowane, prognozowana tam suma opadów od 10 mm do 15 mm. Wysoko w Sudetach opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 11 st., 14 st., jedynie na południowym wschodzie wyższa, od 15 st. do 16 st. Wiatr południowy i południowo-zachodni, na zachodzie kraju skręcający na zachodni, umiarkowany i dość silny, porywisty. Wysoko w Karpatach wiatr silny i bardzo silny, porywisty, w porywach do 100 km/h.

Prognoza dla Warszawy

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu, okresami, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni.

Zobacz więcej w serwisie pogoda

d38ssx5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38ssx5
d38ssx5
Więcej tematów