Trwa ładowanie...
dp1t29p

Prognoza na październik. Będą przebłyski lata wśród chłodnej aury

Kalendarzowa jesień przywitała nas zimną aurą, ale możemy spodziewać się jeszcze paru pięknych, ciepłych dni w październiku. Lato powróci, ale na krótko - przewidują synoptycy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie kilka letnich dni w październiku
Będzie kilka letnich dni w październiku (Wikimedia Commons CC BY-SA)
dp1t29p

Poniedziałek 24 września przywitał nas chłodną, wietrzną i deszczową pogodą. Wiatr osłabnie nieco w nocy z poniedziałku na wtorek, ale w dzień możemy się spodziewać znowu silnych podmuchów. Będzie nieco więcej słońca i mniej deszczu. We wtorek możemy się spodziewać 11-12 stopni C (w regionach wschodnich, południowych i centralnych) do 13/15 stopni C w regionach północnych i zachodnich - informuje serwis sprawdzpogode.pl.

Od środy do piątku

W środę Polska zostanie podzielona na dwie strefy pogody. Na północy będzie silnie wiało, a na wschodzie, południu, zachodzie i w centrum wiatr będzie słabszy, nie będzie padało i temperatura będzie dużo wyższa. Podobnej pogody możemy spodziewać się w czwartek i piątek. Zrobi się cieplej. Temperatura wszędzie przekroczy 15 stopni C, a na południu Polski sięgnie nawet 21-23 stopni C.

dp1t29p

Potwierdza to portal Weather Co Europe, który prognozuje, że do czwartku temperatura wzrośnie nawet do 20-21 stopni C.

W najbliższy weekend w wielu rejonach Polski temperatura wzrośnie do około 14-18 stopni C. Możemy się spodziewać wielu słonecznych chwil, ale także wiatru, dlatego warto zadbać o cieplejsze ubranie.

Początek października

W kolejnym tygodniu możemy się spodziewać delikatnego powrotu lata. Temperatura niekiedy przekroczy nawet 25 stopni C. Będzie sporo słońca. Korzystajmy z niego, bo aura drastycznie zmieni się po niedzieli.

dp1t29p

W poniedziałek 8 października przyjdzie pogorszenie pogody. Będzie lało i wiało. Warto przygotować na taką aurę cieplejszą kurtkę i czapkę. Od środy 10 października zdecydowanie się ochłodzi. Temperatura w dzień nie przekroczy 10 stopni C, a noce będą zimne z przymrozkami nawet do - 5 stopni.

Druga połowa października

Od soboty 13 października możemy się spodziewać kolejnego powiewu ciepła. Następne załamanie przyjdzie między 20 a 31 października. Może być niebezpiecznie - spodziewane są silne wiatry i deszcze. Być może nawet pojawią się lokalnie opady śniegu z deszczem. Na szczęście w trzeciej dekadzie października wróci znośna pogoda i utrzyma się przez pierwsze dni listopada.

Źródło: sprawdzpogode.pl

dp1t29p

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp1t29p

Podziel się opinią

Share
dp1t29p
dp1t29p
Więcej tematów