Trwa ładowanie...

Prof. Zoll: Zmierzamy do opuszczenia UE

Polski rząd zmierza do opuszczenia Unii Europejskiej - tak uważa prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Według niego świadczyć może o tym niewypełnianie prawa obowiązującego we wspólnocie, do czego zobowiązuje konstytucja.

Prof. Andrzej Zoll:  "bycie obywatelem Unii Europejskiej jest bardzo zagrożone". Prof. Andrzej Zoll: "bycie obywatelem Unii Europejskiej jest bardzo zagrożone". Źródło: East News
d43wa7y
d43wa7y

Gościem programu TVN24 "Fakty po Faktach" był były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Zoll. Proszony był o komentarz do apelu Stowarzyszenia Sędziów "Temis":

"Kwestionowanie skuteczności orzecznictwa Trybunału Luksemburskiego podważa istotę członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Tego rodzaju działanie jest wyraźny, krokiem w stronę polexitu" - napisali sędziowie.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że jest to trafny opis. Dlatego, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej, podpisaliśmy Traktat Lizboński i tym samym zobowiązaliśmy się do przestrzegania norm obowiązujących w Unii Europejskiej - powiedział profesor Zoll.

Donald Tusk wzywa Jarosława Kaczyńskiego do konfrontacji. "Na udeptanej ziemi, wszędzie, gdzie chcesz"

Jak dodał, trzeba zwrócić uwagę na to , że w polskiej konstytucji są normy, które wskazują na pierwszeństwo prawa unijnego nad ustawami obowiązującymi w Polsce.

d43wa7y

Prof. Zoll: Polska zdąża do polexitu

- Mamy to wyraźnie powiedziane w konstytucji. Artykuł 9. mówi o tym, że Rzeczpospolita Polska jest zobowiązana do przestrzegania prawa międzynarodowego - podkreślił.

- Zdążamy do wycofania się z Unii Europejskiej - stwierdził prof. Zoll.

Jak dodał to przykre, że "bycie obywatelem Unii Europejskiej jest bardzo zagrożone".

d43wa7y

- Konsekwentnie stwierdzamy, że tych warunków, na które się zgodziliśmy, wstępując do Unii, nie będziemy przestrzegać. Konsekwencją tego jest wystąpienie ze wspólnoty – zaznaczył były prezes TK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43wa7y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43wa7y
Więcej tematów