Trwa ładowanie...

Prof. Bogdan Chazan konsultantem ds. ginekologii i położnictwa w województwie świętokrzyskim

Znany z kontrowersyjnych poglądów lekarz został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Został mianowany przez wojewodę Agatę Wojtyszek. Zastapił prof. Wojciecha Rokitę, który zrezygnował w tej funkcji.

Share
Prof. Bogdan Chazan konsultantem ds. ginekologii i położnictwa w województwie świętokrzyskim
Źródło: PAP
d2tg1ct

Kandydatura prof. Chazana spotkała się ze ostrym sprzeciwem Platformy Obywatelskiej. "To skandaliczna decyzja i kpina z kobiet, którym konsultant powinien pomagać. Wpisuje się to w politykę rządu PiS, bo przecież minister zdrowia Łukasz Szumowski kobietom w ciąży zaoferował darmową nospę - komentuje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Agata Wojda, radna PO z Kielc.

"W swojej ponad trzydziestoletniej pracy zawodowej pracowałem z kilkoma konsultantami wojewódzkimi, natomiast zwykle to byli ordynatorzy oddziałów z naszego regionu. Po raz pierwszy konsultantem został lekarz, który w regionie nie prowadzi praktyki" powiedział z kolei Grzegorz Świercz, zastępca kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

d2tg1ct

"Zamach na życie człowieka"

Lekarz jest przeciwnikiem aborcji i in vitro. - Przerwanie ciąży jest zamachem na życie człowieka, więc każdy, kto tego zamachu dokonuje, bez względu na to, czy jest to sama kobieta, lekarz, położna, czy taksówkarz, który dowozi kobietę na zabieg, powinien ponieść konsekwencje prawne - mówił niedawno.

Położnik w kwietniu 2014 roku, w czasie gdy pełnił funkcję dyrektora szpitala Św. Rodziny w Warszawie, odmówił wykonania aborcji pacjentce. Swoją decyzję tłumaczył klauzulą sumienia. Nie wskazał też kobiecie innego lekarza lub placówki, gdzie mogłaby dokonać zabiegu, ponieważ to też było niezgodne z jego sumieniem.

Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył w lipcu 2014 roku 70 tys. zł kary na szpital, a prezydent Warszawy odwołała Bogdana Chazana ze stanowiska.

d2tg1ct

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Burmistrz „cenzuruje” prasę w swoim mieście

d2tg1ct

Podziel się opinią

Share
d2tg1ct
d2tg1ct
Więcej tematów