Trwa ładowanie...

Proces Piotra Tymochowicza ruszył od początku. Oskarżony nieobecny na sali

W środę po raz kolejny na wokandzie pojawiła się sprawa Piotra Tymochowicza. Znany polski specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego oskarżony jest o posiadanie treści pedofilskich.

Share
Proces Piotra Tymochowicza ruszył od początku. Oskarżony nieobecny na sali - zdjęcie z 2015 roku
Proces Piotra Tymochowicza ruszył od początku. Oskarżony nieobecny na sali - zdjęcie z 2015 rokuŹródło: East News
dyegxy2

Sprawa Piotra Tymochowicza ruszyła od początku po tym, jak sąd drugiej instancji w lipcu 2020 roku stwierdził, że w toku poprzedniego procesu "naruszono przepisy prawa procesowego".

W 2018 roku przed Sądem Rejonowym Warszawa-Praga Tymochowicz usłyszał wyrok trzech lat więzienia. W środę proces ruszył ponownie. Oskarżony nie pojawił się na rozprawie. Jak przekazali jego obrońcy, Tymochowicz podtrzymuje swoje wcześniejsze zeznania i nie zamierza składać kolejnych wyjaśnień w sprawie.

dyegxy2

Według ustaleń śledczych znany doradca mediowy może nie przybywać obecnie w Polsce, czym narusza środek zapobiegawczy. Na wniosek prokuratora Adama Borkowskiego tę kwestię zweryfikuje teraz straż graniczna.

Według obrońców Tymochowicza informacje prokuratury są nieprawdziwe. - Kłócą się z faktem, że jeszcze niedawno Tymochowicz otrzymywał na terenie Polski mandaty drogowe - przekazał mecenas Michał Hajduk.

Oskarżenie Tymochowicza

Tymochowicz został zatrzymany w październiku 2017 roku. Był to efekt prowadzonego od 2015 roku śledztwa przez niemiecką policję w sprawie rozpowszechniania w Internecie filmu pornograficznego z udziałem pięcioletniej dziewczynki.

dyegxy2

Dwa postawione zarzuty dotyczą posiadania, w celu rozpowszechniania, treści pedofilskich. Są to zdjęcia i filmy, łącznie ponad 50 GB nielegalnych treści. Trzy kolejne dotyczą plików na pendrive'ach, które Tymochowicz woził ze sobą po świecie. Na nośnikach miały znajdować m.in. treści o charakterze pedofilskim i zoofilnym.

Piotr Tymochowicz urodził się 6 czerwca 1963 roku w Warszawie. Jest znanym polskim doradcą medialnym i politycznym. W swojej karierze współpracował m.in. z Samobroną RP, w tym z Andrzejem Lepperem. W 2006 roku wraz z Marcelem Łozińskim nakręcił dokument pt. "Jak się to robi?".

COVID-19. Dantejskie sceny na Stadionie Narodowym. Rzecznik ministerstwa zdrowia komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dyegxy2

Podziel się opinią

Share
dyegxy2
dyegxy2
Więcej tematów