ycipk-1ck0wt

Proces Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Wałęsy. KRRiT interweniuje ws. TVN24

Podczas batalii sądowej z udziałem prezesa PiS i byłego prezydenta, operator TVN24 zrobił zbliżenie na dowód osobisty Jarosława Kaczyńskiego. Dzięki temu widzowie mogli zobaczyć jego PESEL. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło pismo w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Operator kamery TVN24 pokazał numer PESEL prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego
Operator kamery TVN24 pokazał numer PESEL prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (East News, Fot: Karolina Misztal)
ycipk-1ck0wt

Jarosław Kaczyński i Lecha Wałęsa spotkali się w sądzie. Prezes PiS wytoczył byłemu prezydentowi proces o naruszenie dóbr osobistych. Przyczyną były wpisy na Facebooku, gdzie lider "Solidarności" mówił o tym, że Kaczyński jest "niezrównoważony psychicznie". Zarzucał mu także odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. Rozprawa trwała blisko siedem godzin.

Podczas relacjonowania zeznań przez prezesa PiS operator kamery w pewnym momencie zrobił zbliżenie na dowód osobisty Jarosława Kaczyńskiego. Dzięki temu widzowie mogli zobaczyć jego dane osobowe, w tym numer PESEL. Szefowa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Edyta Bielak-Jomaa dopatrzyła się ujawnienia danych osobowych. W związku ze sprawą wysłała pismo do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego - podaje portal rp.pl.

ycipk-1ck0wt

"Taka praktyka jest niewłaściwa z punktu widzenia dóbr osobistych tych, którzy mogą znaleźć się w podobnej sytuacji. Przepisy Konstytucji i kodeksu cywilnego chronią dane każdej prywatnej osoby, bez względu na pełnioną funkcję. Wskazane byłoby podjęcie działań, mających na celu opracowanie kodeksu postępowania, by uniknąć działań w przyszłości" - czytamy we fragmencie listu. Z pisma nie wynika jednak, czy TVN24 złamało prawo i czy grożą za to jakieś konsekwencje.

Zobacz także: Zaskakujące słowa Arłukowicza o Kaczyńskim.Tego można PiS zazdrościć

ycipk-1ck0wt

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ck0wt

ycipk-1ck0wt
ycipk-1ck0wt