Trwa ładowanie...
d34fjt2

Próbowali zlikwidować cudze lokaty na 4,8 mln zł. Wpadli na gorącym uczynku

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, próbujących dokonać oszustwa finansowego. W placówce bankowej w Jankach, posługując się sfałszowanymi dowodami osobistymi, chcieli zlikwidować siedem lokat na łączna kwotę 4,8 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Próbowali zlikwidować cudze lokaty na 4,8 mln zł. Wpadli na gorącym uczynku
(WP.PL, Fot: Przemysław Jach)
d34fjt2

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że w jednej z placówek bankowych w Centrum Handlowym w Jankach, dwaj mężczyźni, ojciec i syn, najprawdopodobniej będą próbowali zlikwidować nienależące do nich lokaty na znaczną kwotę.

Mężczyźni pojawili się w placówce bankowej około godz. 14 i posługując się sfałszowanymi dowodami osobistymi próbowali podjąć, wypłacając z lokat jednego z klientów banku, 4 miliony 800 tysięcy złotych.

W momencie, kiedy mężczyźni na jednym ze stanowisk załatwiali formalności, podeszli do nich policjanci i poprosili o wylegitymowanie. Wtedy okazało się, że dokumenty obu mężczyzn są podrobione. 52-letni Janusz B. i 32-letni Hubert M. zostali zatrzymani.

Policjanci ustalili, że młodszy mężczyzna był wcześniej wielokrotnie poszukiwany na podstawie międzynarodowych nakazów aresztowania. Drugi z mężczyzn nie był wcześniej karany.

52-letniemu Januszowi B. i 32-letniemu Hubertowi M. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

d34fjt2

Podziel się opinią

Share
d34fjt2
d34fjt2
Więcej tematów