Trwa ładowanie...
d1qzolr
TVP

Proboszcz z Lipnicy Murowanej kapelanem prezydenta Andrzeja Dudy

Zaszczytnego wyróżnienia nie chce jeszcze komentować tarnowska kuria, ale nominacja dla księdza Zbigniewa Krasa jest już pewna. W 2010 roku Andrzej Duda przygotowywał wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który ostatecznie nie przyjechał do Lipnicy. Reprezentował go m.in. nowo zaprzysiężony prezydent Andrzej Duda. Później przyjeżdżał na konkurs Palm Wielkanocnych i gościł na plebanii parafii św. Andrzeja Apostoła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lipnica Murowana
Lipnica Murowana (www.radiokrakow.pl, Fot: Bartek Maziarz)
d1qzolr

- Proboszcz Kras o swojej nominacji powiedział radzie parafialnej. To olbrzymie wyróżnienie dla gminy i parafii lipnickiej. Teraz potrzebujemy równie dobrego gospodarza, ale z drugiej strony cieszymy się z takiej nominacji - przyznają w rozmowie z Radiem Kraków mieszkańcy Lipnicy Murowanej.

Proboszcz Kras uczestniczy dziś w uroczystościach w Warszawie. Do Lipnicy Murowanej jeszcze wróci na dwa tygodnie, z parafianami pożegna się 16 sierpnia.

Ks. Zbigniew Kras pochodzi ze Zgłobic koło Tarnowa. Pracował na parafiach w Gorlicach, Bieczu i Tarnowie. Od 16 lat był proboszczem parafii św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej.

Od 2010 roku na wieży kościoła św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej wisi dzwon ufundowany przez śp. Lecha Kaczyńskiego. Prezydent miał go sam odsłonić podczas niedzieli palmowej, jednak z powodu choroby matki musiał odwołać wizytę w Lipnicy. Reprezentowali go wtedy szef kancelarii prezydenta Władysław Stasiak, który także zginął w katastrofie smoleńskiej oraz podsekretarz stanu Andrzej Duda.

d1qzolr

Podziel się opinią

Share
d1qzolr
d1qzolr