Trwa ładowanie...
d2nfgfs

Proboszcz prosi radnego o pomoc. Na remont potrzebuje pół miliona

Proboszcz jednej z katowickich parafii chce wyremontować organy. Problem w tym, że kwota przerasta jego możliwości. Postanowił więc poprosić o pomoc radnego miasta. Ten ma napisać do prezydenta, który miałby znaleźć w budżecie... pół miliona złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Proboszcz chciałby wyremontować zabytkowe organy
Proboszcz chciałby wyremontować zabytkowe organy (East News, Fot: Monkpress)
d2nfgfs

Ksiądz Jerzy Słota jest proboszczem w parafii pw. św. Józefa w Katowicach. W kościele znajdują się organy, które - zdaniem proboszcza - wymagają remontu. Pomocy postanowił szukać wśród lokalnych polityków.

- Zwracam się do pana z prośbą o pomoc w załatwieniu sfinansowania w całości przez Miejskiego Konserwatora Zabytków remontu organów piszczałkowych mieszczących się w naszym zabytkowym kościele - napisał do Józefa Zawadzkiego, radnego miasta.

Radny na prośbę proboszcza... zawnioskował do władz miasta o pieniądze. Środki na remont organ miałyby zostać zabezpieczone w nowym roku budżetowym.

- Orientacyjny koszt remontu szacowany jest na kwotę 500 tys. zł, na którą parafii nie stać - tłumaczy w piśmie proboszcz. Nie wiadomo jeszcze, czy jego prośba zostanie spełniona. Decyzja ma zapaść do końca listopada.

źródło: infokatowice.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nfgfs

Podziel się opinią

Share
d2nfgfs
d2nfgfs
Więcej tematów