Trwa ładowanie...
d8il83l

Proboszcz od kontrowersyjnych wpisów o LGBT został wezwany do biskupa

Twierdził, że członkowie LGBT to nie "bracia i siostry", lecz wrogowie. Podważał słowa przewodniczącego Episkopatu ws. marszu równości. Ks. Sławomir Marek może odpowiedzieć za swoje kontrowersyjne zachowania. Ma się stawić na spotkanie z biskupem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Stanisław Gądecki zapewniał, że osób LGBT nie można wykluczać z Kościoła
Abp Stanisław Gądecki zapewniał, że osób LGBT nie można wykluczać z Kościoła (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d8il83l

"W związku z wypowiedziami na Twitterze ks. Sławomira Marka został on wezwany do Świdnickiej Kurii Biskupiej w trybie pilnym. O podjętych decyzjach zostanie także poinformowana opinia publiczna" poinformował rzecznik Świdnickiej Kurii Biskupiej ks. Daniel Marcinkiewicz.

Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach na Dolnym Śląsku sprzeciwiał się marszowi równości w Białymstoku. Przyznał, że nie zgadza się m.in. z podejściem przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego.

"Dla nas osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami – one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia" - mówił w wywiadzie dla tygodnika "Niedziela” kościelny hierarcha.

d8il83l

Zobacz także: Szczerski przegrał wyścig o fotel wiceszefa NATO. Jacek Sasin tłumaczy

Ks. Marek widzi to inaczej. "Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami. Są wrogami szerzącymi antykulturę i trzeba się przed nimi bronić. Naszymi braćmi i siostrami są osoby dotknięte homoseksualizmem, ale to inna historia" - napisał na Twitterze.

Konto duchownego zostało już usunięte.

Źródło: gazetawroclawska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8il83l

Podziel się opinią

Share

d8il83l

d8il83l
Więcej tematów