Trwa ładowanie...

Próbny atak terrorystyczny w szkole. Policja wydała oświadczenie: Doszło do przeoczenia

Komenda Miejska w Olsztynie przyznała, że otrzymała od dyrekcji szkoły informację o planowanym alarmie terrorystycznym. Chodzi o głośną sprawę symulacji ataku terrorystycznego w Zespole Szkół w Barczewie. Uczniowie, nieuprzedzeni o tym, że odbywają się ćwiczenia, wpadli w panikę na widok zamaskowanych "terrorystów".

Share
Próbny atak terrorystyczny w szkole. Policja wydała oświadczenie: Doszło do przeoczenia
Źródło: Policja Wielkopolska
d2hoxkh

W poniedziałek Miejska w Olsztynie wydała oświadczenie, z którego wynika, że wiedziała o pozorowanym alarmie terrorystycznym w szkole w Barczewie.

"Dyrektor szkoły o zaplanowanym przedsięwzięciu pisemnie poinformowała Komendanta Komisariatu Policji w Barczewie. Pismo w tej sprawie wpłynęło na adres jednostki 8 listopada 2019 roku. W jego treści dyrekcja szkoły nie prosiła ani o pomoc w organizacji, ani o udział w ćwiczeniach policjantów na żadnym etapie planowanego przedsięwzięcia" - poinformował asp. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Jak dodał policjant, pismo dyrektorki "miało charakter informacyjny", a w dniu ćwiczeń, ani po ich zakończeniu policja z Barczewa nie była proszona o interwencję w szkole. Rzecznik prasowy przyznaje również, że "doszło do niezamierzonego przeoczenia i złej interpretacji faktów, co do stopnia poinformowania policjantów na temat planowanych ćwiczeń". Tuż po kontrowersyjnych wydarzeniach policja informowała, że nie była powiadomiona, że takie ćwiczenia mają być przeprowadzane w szkole.

d2hoxkh

Panika w szkole

14 listopada w Zespole Szkół w Barczewie przeprowadzono symulację ataku terrorystycznego. O próbie alarmu nie zostali poinformowani ani nauczyciele, ani dzieci. Wewnątrz budynku wrzucane były petardy hukowe. Na widok zamaskowanych terrorystów w szkole wybuchła panika. Jeden z uczniów salwował się ucieczką przez okno, a pozostali rozpaczliwie szukali kryjówki przed napastnikami. - pisała "Gazeta Wyborcza".

Kontrowersyjne ćwiczenia przeprowadzili miłośnicy militariów w przebraniu. Władze miasta odwołały dyrektorkę szkoły 29 listopada, ponieważ "naraziła dzieci na niepotrzebny stres".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hoxkh

Podziel się opinią

Share
d2hoxkh
d2hoxkh
Więcej tematów