Trwa ładowanie...
d1lfu6i

Próbny atak terrorystyczny w szkole. Policja wydała oświadczenie: Doszło do przeoczenia

Komenda Miejska w Olsztynie przyznała, że otrzymała od dyrekcji szkoły informację o planowanym alarmie terrorystycznym. Chodzi o głośną sprawę symulacji ataku terrorystycznego w Zespole Szkół w Barczewie. Uczniowie, nieuprzedzeni o tym, że odbywają się ćwiczenia, wpadli w panikę na widok zamaskowanych "terrorystów".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podobne ćwiczenia zorganizowała Policja Wielkopolska w Jarocinie
Podobne ćwiczenia zorganizowała Policja Wielkopolska w Jarocinie (Policja Wielkopolska)
d1lfu6i

W poniedziałek Miejska w Olsztynie wydała oświadczenie, z którego wynika, że wiedziała o pozorowanym alarmie terrorystycznym w szkole w Barczewie.

"Dyrektor szkoły o zaplanowanym przedsięwzięciu pisemnie poinformowała Komendanta Komisariatu Policji w Barczewie. Pismo w tej sprawie wpłynęło na adres jednostki 8 listopada 2019 roku. W jego treści dyrekcja szkoły nie prosiła ani o pomoc w organizacji, ani o udział w ćwiczeniach policjantów na żadnym etapie planowanego przedsięwzięcia" - poinformował asp. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Jak dodał policjant, pismo dyrektorki "miało charakter informacyjny", a w dniu ćwiczeń, ani po ich zakończeniu policja z Barczewa nie była proszona o interwencję w szkole. Rzecznik prasowy przyznaje również, że "doszło do niezamierzonego przeoczenia i złej interpretacji faktów, co do stopnia poinformowania policjantów na temat planowanych ćwiczeń". Tuż po kontrowersyjnych wydarzeniach policja informowała, że nie była powiadomiona, że takie ćwiczenia mają być przeprowadzane w szkole.

d1lfu6i

Panika w szkole

14 listopada w Zespole Szkół w Barczewie przeprowadzono symulację ataku terrorystycznego. O próbie alarmu nie zostali poinformowani ani nauczyciele, ani dzieci. Wewnątrz budynku wrzucane były petardy hukowe. Na widok zamaskowanych terrorystów w szkole wybuchła panika. Jeden z uczniów salwował się ucieczką przez okno, a pozostali rozpaczliwie szukali kryjówki przed napastnikami. - pisała "Gazeta Wyborcza".

Kontrowersyjne ćwiczenia przeprowadzili miłośnicy militariów w przebraniu. Władze miasta odwołały dyrektorkę szkoły 29 listopada, ponieważ "naraziła dzieci na niepotrzebny stres".

d1lfu6i

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lfu6i

Podziel się opinią

Share

d1lfu6i

d1lfu6i
Więcej tematów