Trwa ładowanie...

Próbny atak terrorystyczny w szkole. Policja wydała oświadczenie: Doszło do przeoczenia

Komenda Miejska w Olsztynie przyznała, że otrzymała od dyrekcji szkoły informację o planowanym alarmie terrorystycznym. Chodzi o głośną sprawę symulacji ataku terrorystycznego w Zespole Szkół w Barczewie. Uczniowie, nieuprzedzeni o tym, że odbywają się ćwiczenia, wpadli w panikę na widok zamaskowanych "terrorystów".

Próbny atak terrorystyczny w szkole. Policja wydała oświadczenie: Doszło do przeoczeniaŹródło: Policja Wielkopolska
d2406av

W poniedziałek Miejska w Olsztynie wydała oświadczenie, z którego wynika, że wiedziała o pozorowanym alarmie terrorystycznym w szkole w Barczewie.

"Dyrektor szkoły o zaplanowanym przedsięwzięciu pisemnie poinformowała Komendanta Komisariatu Policji w Barczewie. Pismo w tej sprawie wpłynęło na adres jednostki 8 listopada 2019 roku. W jego treści dyrekcja szkoły nie prosiła ani o pomoc w organizacji, ani o udział w ćwiczeniach policjantów na żadnym etapie planowanego przedsięwzięcia" - poinformował asp. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Jak dodał policjant, pismo dyrektorki "miało charakter informacyjny", a w dniu ćwiczeń, ani po ich zakończeniu policja z Barczewa nie była proszona o interwencję w szkole. Rzecznik prasowy przyznaje również, że "doszło do niezamierzonego przeoczenia i złej interpretacji faktów, co do stopnia poinformowania policjantów na temat planowanych ćwiczeń". Tuż po kontrowersyjnych wydarzeniach policja informowała, że nie była powiadomiona, że takie ćwiczenia mają być przeprowadzane w szkole.

d2406av

Panika w szkole

14 listopada w Zespole Szkół w Barczewie przeprowadzono symulację ataku terrorystycznego. O próbie alarmu nie zostali poinformowani ani nauczyciele, ani dzieci. Wewnątrz budynku wrzucane były petardy hukowe. Na widok zamaskowanych terrorystów w szkole wybuchła panika. Jeden z uczniów salwował się ucieczką przez okno, a pozostali rozpaczliwie szukali kryjówki przed napastnikami. - pisała "Gazeta Wyborcza".

Kontrowersyjne ćwiczenia przeprowadzili miłośnicy militariów w przebraniu. Władze miasta odwołały dyrektorkę szkoły 29 listopada, ponieważ "naraziła dzieci na niepotrzebny stres".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2406av
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2406av
Więcej tematów