Trwa ładowanie...
d33608x

Problem ze ściekami w Warszawie. Konferencja ministra

Michał Dworczyk poinformował, co dzieje się ze ściekami w Warszawie. Po awarii kolektora znajdującego się pod dnem Wisły, nieczystości są zrzucane wprost do rzeki. Wysłannicy rządu koordynują budowę rurociągu, który zatrzyma zanieczyszczanie wody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef KPRM skarżył się na współpracę z władzami Warszawy przy usuwaniu skutków awarii
Szef KPRM skarżył się na współpracę z władzami Warszawy przy usuwaniu skutków awarii (East News, Fot: Tomasz Jarzębowski,Reporter)
d33608x

Szef KPRM zapowiedział, że w środę zakończy się budowa tymczasowego zbiornika, z którego czerpane będą nieczystości. Powstanie on na lewym brzegu Wisły, trafią do niego ścieki zrzucane kanałem technicznym, by później - specjalnymi rurami - trafić do oczyszczalni Czajka. Most pontonowy, którym będzie biec rurociąg, jest już gotowy.

- Rury są zgrzewane, spodziewamy się, że zakończy się to w piątek. Planujemy umieszczenie czterech pomp dla każdej rury - mówił Krzysztof Woś, Zastępca Prezesa Wód Polskich.

Problem ze ściekami w Warszawie. Michał Dworczyk: ratusz nie współpracuje

d33608x

Michał Dworczyk stwierdził, że koordynowane przez rząd rozwiązanie jest tymczasowe - Robimy ten bi-pass po to, by powstrzymać zrzut ścieków do rzeki. Czekamy na informacje z ratusza, jak zamierza rozwiązać awarię kolektora biegnącego pod dnem rzeki - powiedział szef KPRM. Podkreślił, że z przekazów medialnych wie, że ratusz szacuje czas trwania prac naprawczych na wiele miesięcy.

Szef KPRM skarżył się na współpracę z władzami Warszawy, której, jego zdaniem. "niestety nie ma". - Na miejscu pracowało wojsko, spółki skarbu państwa - dziękujemy PKN Orlen. Czekamy na decyzje ratusza, które pozwolą wyłączyć most pontonowy i skierować żołnierzy do innych zadań - powiedział Dworczyk.

Czytaj też: Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Rafał Trzaskowski zwolnił jedną osobę
Warszawa. Koniec budowy mostu pontonowego na Wiśle po awarii oczyszczalni ścieków Czajka

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33608x

Podziel się opinią

Share

d33608x

d33608x
d33608x
Więcej tematów