Trwa ładowanie...
d41oeya
x-news/TVN 24

Prezydent złożył kwiaty na grobie Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu

Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty na grobie Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu. - W dzień Wszystkich Świętych my Polacy odwiedzamy groby naszych bliskich, naszych przyjaciół, tych, których uważamy za ważnych w naszym życiu. To chyba naturalne, że jestem tutaj dzisiaj także i ja - powiedział prezydent.
Share
d41oeya

- Wizyta prezydenta w Krakowie ma charakter prywatny - powiedział PAP podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski.

- Tego dnia, 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych, my Polacy odwiedzamy groby naszych bliskich, naszych przyjaciół, tych których uważamy za ważnych w naszym życiu. Tutaj na Wawelu też jest taki grób, jest grób pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki - ludzi, którzy byli ważni dla mnie osobiście, byli też ważni dla Polski. To chyba naturalne, że jestem tutaj dzisiaj także i ja - mówił TVN 24 prezydent Duda.

d41oeya

Prezydent odwiedzał w niedzielę także groby bliskich.

Hołd parze prezydenckiej oddali także członkowie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Lech i Maria Kaczyńscy zginęli 10 kwietnia 2010 roku razem z 94 innymi osobami w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości rocznicowe do Katynia.

W krypcie Katedry na Wawelu, w której znajduje się sarkofag Marii i Lecha Kaczyńskich, jest też tablica ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Na tablicy widnieją: łacińska sentencja "Corpora dormiunt, vigilant animae" (Ciała śpią, dusze czuwają), napis: "Pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r." oraz nazwiska ofiar katastrofy.

d41oeya

Podziel się opinią

Share
d41oeya
d41oeya
Więcej tematów