Trwa ładowanie...
jacek sutryk

Prezydent Wrocławia krytycznie o bojkotowaniu TVP przez Platformę

- Powinniśmy być obecni wszędzie - uważa prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk. Polityk krytycznie ocenił pomysł odmawiania wizyt w Telewizji Polskiej i stwierdził, że to nie przyczyni się dobrze rywalizacji opozycji z Prawem i Sprawiedliwością.

Share
Prezydent Wrocławia krytycznie o bojkotowaniu TVP przez Platformę
Źródło: East News, Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER
drnl6ql

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej zwrócił się we wtorek do członków partii o "całkowite powstrzymanie się od udziału w programach TVP zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym".

- Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej już od pewnego czasu nie są obecni w części programów Telewizji Publicznej - ocenił w TOK FM Jacek Sutryk.

drnl6ql

Prezydent Wrocławia dodał jednak, że "negatywna kampania przeciwko Pawłowi Adamowiczowi miała miejsce, a nieobecność w mediach nie będzie sprzyjała rozliczaniu tego zjawiska".

- Powinniśmy być obecni wszędzie i powinniśmy głośno o tych sprawach mówić - stwierdził.

Przypomnijmy, że Jacek Sutryk pełni funkcję prezydenta Wrocławia od 2018 roku. W wyborach został poparty m.in. przez PO, Nowoczesną i SLD.

Brak porozumienia ws. bojkotu

Wiadomo już, że w kwestii odrzucania zaproszeń do TVP, w opozycji nie ma porozumienia.

drnl6ql

- Nowoczesna nie będzie bojkotowała TVP. Jeśli chcemy wygrać wybory, musimy dotrzeć do tych wyborców, dla których często jest to jedyna dostępna telewizja - cytuje szefową Nowoczesnej Katarzynę Lubnauer portal dziennik.pl.

- Ja też nie będę uczestniczyć w bojkocie programów TVP, to nie moja wojna - powiedział z kolei w Radiu Zet były prezydent Słupska Robert Biedroń. - To jest wojna dwóch wielkich partii, które od 13 lat trzymają nas w takim śmiertelnym uścisku i prowadzą jałowy spór - dodał.

Źródło: RadioZET, dziennik.pl, TOK FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drnl6ql

Podziel się opinią

Share
drnl6ql
drnl6ql
Więcej tematów