Trwa ładowanie...
d2e6cuz

Prezydent wetem zdenerwował PiS. Nowy sondaż pokazuje, czy Polaków też

Prawo i Sprawiedliwość nie tego oczekiwało od prezydenta. Zawetowanie ustawy degradacyjnej bardzo mocno skrytykowali m.in. Marek Suski i Antoni Macierewicz. W sprawie głos zabrali też Polacy. Większość jest jednomyślna.
Share
W Wielki Piątek prezydent zawetował ustawę degradacyjną
W Wielki Piątek prezydent zawetował ustawę degradacyjnąŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2e6cuz

Czy prezydent Andrzej Duda słusznie zawetował ustawę degradacyjną? Ponad połowa Polaków (54 proc.) odpowiedziała "tak" - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla serwisu rp.pl.

Przeciwnego zdania jest 14 proc. badanych. Kolejne 32 proc. respondentów nie zajęło stanowiska w sprawie.

Częściej pozytywnie ruch prezydenta oceniają mężczyźni (59 proc.), osoby powyżej 50 lat (63 proc.), o wykształceniu wyższym (56 proc.) o dochodzie od 3001 do 5000 zł (66 proc.), a także mieszkańcy miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (71 proc.).

d2e6cuz

Zobacz także: Krasnodębski o problemach PiS

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 800 Polaków.

Duda podpadł PiS

Mocne słowa pod adresem głowy państwa płyną od byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. - To dramat.. (...) Teraz, kiedy do Polski miała powrócić sprawiedliwość, kiedy wracała odpowiednia hierarchia wartości, przyszedł ten cios - podkreślił.

d2e6cuz

Oburzenia decyzją prezydenta nie kryje też m.in. Marek Suski. - Szanuję prawo głowy państwa do weta, ale tej decyzji absolutnie nie rozumiem i jestem nią bardzo zawiedziony - powiedział. Jak dodał, prezydent będzie musiał się ciężko napracować, żeby odzyskać jego głos.

Z kolei politolog prof. Antoni Dudek jest zdania, że Prawo i Sprawiedliwość nie skorzysta wyborczo na przeprowadzeniu tej ustawy i zaspokaja jedynie oczekiwania najtwardszej części swego elektoratu, wciąż oczekującej symbolicznych rozliczeń z epoką PRL.

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e6cuz

Podziel się opinią

Share
d2e6cuz
d2e6cuz
Więcej tematów