Trwa ładowanie...

Prezydent Ukrainy o wizycie w Polsce: mamy przełom

"Nie odwilż w relacjach, a przełom, tak oceniam rezultaty pierwszego dnia mojej wizyty w Polsce” - napisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w mediach społecznościowych o swojej wizycie w Polsce. Polityk uczestniczył w obchodach 80. rocznicy drugiej wojny światowej.

Share
Prezydent Ukrainy o wizycie w Polsce: mamy przełom
Źródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d2jfhf2

Wołodymyr Zełenski poinformował, że podczas rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą poruszono temat konieczności uregulowania spornych kwestii historycznych między Polską i Ukrainą.

„Pod patronatem moim i Andrzeja Dudy wznowi swoją działalność grupa robocza, która zacznie od wyzerowania wzajemnych pretensji” – napisał Zełenski. Wyjaśnił, że polsko-ukraińskie ekspedycje zajmą się poszukiwaniem grobów i ponownym pochówkiem zabitych ofiar konfliktów.

d2jfhf2

"To była bardzo bolesna kwestia, ale wielki wzajemny szacunek, polityczna wola, by budować przyjazne strategiczne relacje pomiędzy Ukrainą i Polską, pomogą nam ukończyć tę pracę i przewrócić bolesne stronice wspólnej historii" - stwierdził ukraiński przywódca.

"Będziemy nie tylko wzajemnie dbać o pomniki i miejsca pochówku Ukraińców w Polsce i Polaków na Ukrainie. Zaproponowałem, by na granicy powstał Memoriał Pojednania" - zaznaczył Zełenski.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Reparacje wojenne. Morawiecki na Westerplatte: Trzeba domagać się zadośćuczynienia

d2jfhf2

Podziel się opinią

Share
d2jfhf2
d2jfhf2
Więcej tematów