Trwa ładowanie...
d1hq5f0

Prezydent Ukrainy o wizycie w Polsce: mamy przełom

"Nie odwilż w relacjach, a przełom, tak oceniam rezultaty pierwszego dnia mojej wizyty w Polsce” - napisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w mediach społecznościowych o swojej wizycie w Polsce. Polityk uczestniczył w obchodach 80. rocznicy drugiej wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
d1hq5f0

Wołodymyr Zełenski poinformował, że podczas rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą poruszono temat konieczności uregulowania spornych kwestii historycznych między Polską i Ukrainą.

„Pod patronatem moim i Andrzeja Dudy wznowi swoją działalność grupa robocza, która zacznie od wyzerowania wzajemnych pretensji” – napisał Zełenski. Wyjaśnił, że polsko-ukraińskie ekspedycje zajmą się poszukiwaniem grobów i ponownym pochówkiem zabitych ofiar konfliktów.

"To była bardzo bolesna kwestia, ale wielki wzajemny szacunek, polityczna wola, by budować przyjazne strategiczne relacje pomiędzy Ukrainą i Polską, pomogą nam ukończyć tę pracę i przewrócić bolesne stronice wspólnej historii" - stwierdził ukraiński przywódca.

d1hq5f0

"Będziemy nie tylko wzajemnie dbać o pomniki i miejsca pochówku Ukraińców w Polsce i Polaków na Ukrainie. Zaproponowałem, by na granicy powstał Memoriał Pojednania" - zaznaczył Zełenski.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Reparacje wojenne. Morawiecki na Westerplatte: Trzeba domagać się zadośćuczynienia

d1hq5f0

Podziel się opinią

Share

d1hq5f0

d1hq5f0
Więcej tematów