Trwa ładowanie...
d3m6shk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Turcji przedstawił swoją "receptę" na bezrobocie

• Prezydent Turcji przedstawił przedsiębiorcom swoją wizję walki z bezrobociem
• Erdogan oświadczył, że gdyby każda firma zatrudniła jednego bezrobotnego, przyczyniłoby się to do rozwiązania problemu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Recep Tayyip Erdogan
Recep Tayyip Erdogan (AFP, Fot: Adam Eltan)
d3m6shk

W czasie konferencji o zdrowiu i bezpieczeństwie pracy, odbywającej się w Stambule, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zwrócił się do głównej organizacji pracodawców, stowarzyszenia izb handlowych i giełd TOBB. - TOBB liczy obecnie prawie 1,5 mln członków. A teraz posłuchajcie, gdyby każdy z nich zatrudnił jedną osobę, to co to oznacza? Pracę dla 1,5 mln bezrobotnych - oznajmił.

Prezydent pytał też retorycznie, co "firma ma do stracenia", zatrudniając jedną osobę. - Czy ją to zrujnuje? Przeciwnie, zyska - argumentował.

Oskarżany często o populizm prezydent Turcji był krytykowany przez środowiska biznesowe m.in. za powtarzające się apele do kierownictwa banku centralnego o obniżenie stóp procentowych, co może doprowadzić do wzrostu inflacji.

Po dekadzie dynamicznego wzrostu turecka gospodarka wyhamowała od 2012 roku: inflacja i deficyt publiczny pozostają na wysokim poziomie, a bezrobocie według tureckiego urzędu statystycznego w styczniu wynosiło 11,1 proc.

d3m6shk

Podziel się opinią

Share

d3m6shk

d3m6shk
Więcej tematów