Trwa ładowanie...
d16vnpl

Prezydent Sieradza skazany. Paweł Osiewała potrącił kobietę i odjechał z miejsca wypadku

Prezydent Sieradza, Paweł Osiewała został skazany na siedem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, za nieumyślne spowodowanie wypadku i ucieczkę bez udzielenia pomocy. Samorządowiec zapłaci też potrąconej przez siebie kobiecie 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Sąd zabrał mu także prawo jazdy na trzy lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Sieradza usłyszał wyrok. Paweł Osiewała potrącił 79-latkę.
Prezydent Sieradza usłyszał wyrok. Paweł Osiewała potrącił 79-latkę. (East News, Fot: Adam Staskiewicz/East News)
d16vnpl

Wyrok sądu zapadł w czwartek w Sieradzu. Jest nieprawomocny.

Prezydent Sieradza skazany. Paweł Osiewała potrącił kobietę

Jak informuje portal tvn24.pl, prezydent Paweł Osiewała nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku. - Oskarżony nie mógł nie zauważyć sytuacji. Powinien pozostać na miejscu zdarzenia - tłumaczył w uzasadnieniu sędzia Maciej Leśniowski z Sądu Rejonowego w Sieradzu.

d16vnpl

Jak dodał, sprawa jest poważna. Przypomnijmy, że potrącona to osoba starsza a samorządowiec uciekł z miejsca zdarzenia.

Czytaj też: Potrącił młode małżeństwo. Policja szuka kierowcy

Premier lata po Europie. Szef KPRM: Na pokładzie samolotu nie ma lekarza

Prezydent Sieradza skazany. Paweł Osiewała: "Gdybym wiedział, zatrzymałbym się"

Przypomnijmy, że początkowo do procesu miało w ogóle nie dojść. Potrącenie 79-letniej pani Anny zostało przez sieradzką policję potraktowane jako wykroczenie drogowe. Osiewała został wtedy ukarany mandatem na kwotę 300 złotych.

d16vnpl

Podejście do sprawy zmieniło się, gdy zdarzenie nagłośniły media. Wtedy śledczy jeszcze raz przejrzeli dokumentację i wnieśli akt oskarżenia wobec prezydenta Sieradza. W toku pracy śledczych wyszło na jaw m.in. to, że 79-latka miała skręcony staw skokowy, a to "obrażenie powyżej dni siedmiu" (zmiana kwalifikacji zdarzenia na wypadek drogowy - przyp. red.).

Podczas pierwszej rozprawy Paweł Osiewała bronił się mówiąc, że nie wiedział o tym, że spowodował wypadek. - Gdybym wiedział, że doszło do potrącenia, to bym się zatrzymał i pomógł. Niestety, w tamtej chwili niczego nie słyszałem ani nie zauważyłem - tłumaczył prezydent Sieradza, przyznając się przy tym do nieumyślnego spowodowana wypadku. Mężczyzna prosił też o podawanie danych osobowych i publikowanie wizerunku.

Na sali wyświetlone zostały dwa filmy, na których widać moment potrącenia kobiety. Widać na nich, że 79-letnia pani Anna została uderzona prawą, przednią częścią maski pojazdu. To ważne, bo jak stwierdzili śledczy, kobieta była w polu widzenia kierowcy przez co najmniej cztery sekundy.

Źródło: tvn24.pl

Czytaj też: Prezydent Sieradza potrącił kobietę. Mamy film z wypadku

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d16vnpl

Podziel się opinią

Share
d16vnpl
d16vnpl
Więcej tematów