Trwa ładowanie...
ycipk-49xv8g

Prezydent Rosji pogawędził ze światową gwiazdą rocka

Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew spotkał się przy herbacie z liderem irlandzkiego zespołu U2 Bono. Media odnotowują, że spotkanie w rezydencji w czarnomorskim Soczi przebiegło w niezobowiązującej i przyjaznej atmosferze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rosji pogawędził ze światową gwiazdą rocka
(AFP, Fot: Mikhail Klimentyev)
ycipk-49xv8g

Miedwiediew, ubrany w jeansy i koszulę bez krawata, rozmawiał z muzykiem po angielsku. Gospodarz Kremla wyraził przekonanie, że starszy od niego o pięć lat Bono tworzy muzykę, która "jednoczy pokolenia na wielu kontynentach". Podkreślił też, że znany z działalności charytatywnej wokalista zajmuje się "ważnymi sprawami".

W przeszłości prezydent Rosji nie krył, że jest fanem rocka i zespołów takich jak Deep Purple czy Pink Floyd.

Według rosyjskich mediów Miedwiediew rozmawiał ze swym gościem o sposobach zapobiegania AIDS czy polio. Rozmówcy poruszyli także lżejsze tematy.

ycipk-49xv8g

Irlandzki muzyk chciał m.in. wiedzieć, czy Miedwiediew jest miłośnikiem hot dogów. W czerwcu prezydenci USA i Rosji w czasie spotkania w Waszyngtonie wspólnie zajadali się hamburgerami w obecności kamer.

- Jestem zmuszony udzielić dyplomatycznej odpowiedzi - odparł rosyjski prezydent. - Hot dogi to dobre jedzenie, ale sam pozwalam sobie na nie dość rzadko.

W tym tygodniu irlandzki zespół zagra w Rosji swój pierwszy w historii koncert.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-49xv8g

ycipk-49xv8g
ycipk-49xv8g