Trwa ładowanie...
d62n5f9
IAR

Prezydent: przestrzeń do dialogu społecznego została odbudowana

Bronisław Komorowski na Śląsku rozmawiał z lokalnymi samorządowcami i liderami central związkowych. Tematem spotkań była dyskusja o perspektywach rozwoju regionu i walce z problemami Śląska, także w kontekście strajku w JSW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent: przestrzeń do dialogu społecznego została odbudowana
(PAP, Fot: Marek Zimny)
d62n5f9

Prezydent podkreślał, że jego Kancelaria stale angażuje się na rzecz dialogu z przedstawicielami strony społecznej. Przypomniał, że kilka tygodni temu odbyło się spotkanie podsumowujące rozmowy na linii związkowcy-pracodawcy. - Cieszę się, że w przyszłym tygodniu będzie miało miejsce spotkanie z ministrem pracy i polityki społecznej, które w moim przekonaniu ma szansę stać się momentem przełomowym jeśli chodzi o odbudowę dialogu społecznego - powiedział Bronisław Komorowski.

Prezydent zasugerował, że ewentualne porozumienie związków zawodowych JSW z zarządem firmy, będzie przykładem dla innych przedsiębiorstw, jak włączyć pracowników w system odpowiedzialnego zarządzania. - To jest być może nowe zjawisko w Polsce, konsekwentnego budowania partycypacji załóg pracowniczych w rozwiązywaniu problemów, w oparciu o wspólnie budowane mechanizmy wiążące także niektóre elementy pracy z kondycją przedsiębiorstw - podkreślał Bronisław Komorowski.

Prezydent zapowiedział również, że w marcu zostanie przedstawiony poszerzony program na rzecz rozwoju Śląska.

d62n5f9

Zobacz także: Andrzej Duda o odpowiedzialności rządu za sytuację na śląsku

d62n5f9

Podziel się opinią

Share
d62n5f9
d62n5f9
Więcej tematów