Trwa ładowanie...

Prezydent proponuje zmiany w polskiej konstytucji

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że skieruje do sejmu projekt zmian w konstytucji wiążący się z członkostwem Polski w Unii Europejskiej. - Ten projekt - mówił prezydent - można określić jako "Polska w Europie". To pierwsza w jego kadencji prezydencka inicjatywa ustawodawcza.

Prezydent proponuje zmiany w polskiej konstytucjiŹródło: PAP
d1yvczz
d1yvczz

Prezydent wyjaśnił, że zaproponuje przepisy, które będą uwzględniały nasze członkostwo w UE, jak i zaakceptowanie przez Polskę wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego.

- Są to przepisy, które mają z jednej strony potwierdzić nasze członkostwo w UE i odbić to w konstytucji, ale również przepisy, które mają ułatwić implementację Traktatu Lizbońskiego w praktyce funkcjonowania - powiedział prezydent w piątek na konferencji prasowej w Warszawie.

Prezydent poinformował, że w projekcie znajdą się też przepisy, które mają ułatwić Polsce uczestniczenie w pogłębieniu procesu integracji europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem zapisu dotyczącego Narodowego Banku Polskiego, w perspektywie wejścia naszego kraju do strefy euro.

- Jest to propozycja rozdziału w konstytucji, którego niewątpliwie zabrakło, ze względu na to, że Polska przyjęła konstytucję przed wejściem do Unii Europejskiej, a dzisiaj ma coraz dalej idące aspiracje, aby uczestniczyć w pogłębianiu procesu integracji europejskiej - dodał prezydent.

d1yvczz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yvczz
Więcej tematów