Trwa ładowanie...
d2pvyrz

Prezydent Olsztyna z zarzutem ws. stowarzyszenia agenta Tomka

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków w związku z aferą wokół Stowarzyszenia Helper, którego szefem był Tomasz Kaczmarek, znany jako "agent Tomek". Grzymowicz sam poinformował o decyzji śledczych i ocenił ją jednoznacznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz (PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
d2pvyrz

"Jestem w najwyższym stopniu zbulwersowany i zdziwiony faktem skierowania pod moim adresem zarzutów, w sprawie, w której nie mam sobie nic do zarzucenia, a wręcz przeciwnie, to ja, i kierowany przez mnie urząd, jesteśmy ofiarami przestępstwa!" - napisał w oświadczeniu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Dodał, że prokuratura postawiła mu zarzuty mimo że to m.in. gmina powiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

W tej sprawie śledczy postawili już zarzuty ok. 30 osobom związanym z olsztyńskim stowarzyszeniem Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego "Helper", które w latach 2011-2017 prowadziło środowiskowe domy pomocy. Śledztwo ws. organizacji "agenta Tomka" dotyczy prania brudnych pieniędzy, poświadczenie nieprawdy w wystawianych dokumentach, wyłudzeń i przywłaszczenia mienia.

d2pvyrz

Wątek ws. prezydenta Piotr Grzymowicz prowadzony jest z kolei pod kątem nadużyć gospodarczych związanych z nieuprawnionym wykorzystaniem dotacji przez stowarzyszenie, na czele którego stał Tomasz Kaczmarek, były PiS poseł i agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wrzawa wokół reportażu TVN z Beatą Szydło. Stanowisko wiceszefa MSWiA

"W świetle podjętych działań prokuratorskich, zapewniam, że będę bronił mojego honoru i dobrego imienia. Nie zamierzam milczeć i czegokolwiek ukrywać, bo nie mam nic do ukrycia" - zapowiedział prezydent Olsztyna

d2pvyrz

Stowarzyszenie dziewięć lat temu zaczęło otwierać na Warmii i Mazurach ośrodki społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Zarzuty śledczych dotyczą wydatków z dotacji państwowych, bo organizacja miała kupować m.in. drogi sprzęt narciarski, drogie kosmetyki czy drony.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pvyrz

Podziel się opinią

Share

d2pvyrz

d2pvyrz
Więcej tematów