Trwa ładowanie...
di9lefm

Prezydent o wyborze Donalda Tuska: polska szarża odniosła gigantyczny sukces

- Polska szarża odniosła dzisiaj gigantyczny sukces - tak prezydent Bronisław Komorowski skomentował w sobotę wieczorem wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. To oznacza nie tylko ogromne uznanie dla polskiej pozycji, ale też zwiększenie polskich możliwości - podkreślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
di9lefm

Prezydent, który spotkał się z dziennikarzami po zwycięskim meczu polskich siatkarzy z Serbami na Stadionie Narodowym w Warszawie, powiedział, że sobota to niebywały dzień zwycięskiej polskiej szarży.

- Wygraliśmy i ten mecz tu na Stadionie Narodowym w Warszawie, piękny mecz w piłkę siatkową w ramach mistrzostw świata, ale także wygraliśmy na arenie międzynarodowej nie tylko prestiżowe, ale i bardzo ważne stanowisko przewodniczącego Rady, co oznacza ogromne nie tylko uznanie dla polskich dokonań i polskiej pozycji w świecie europejskim, w świecie Zachodu, ale również oznacza to zwiększenie polskich możliwości - mówił Komorowski.

- Cieszmy się po prostu, polska szarża odniosła dzisiaj gigantyczny sukces - podkreślił.

di9lefm

Prezydent był pytany przez dziennikarzy, kto będzie nowym premierem. - Przewiduje to konstytucja, są normalne reguły, które będą przestrzegane - odpowiedział Komorowski.

Prezydent dodał, że to zależy od momentu złożenia dymisji obecnego rządu, ale także od normalnego trybu konsultacji. - Przecież chodzi o to, aby zmiana, która jest rzeczą normalną w demokracji, szczególnie w takiej sytuacji, gdzie jest gigantyczna wygrana właśnie na arenie UE, mogła przynosić dobre owoce, ale także nie oznacza jakiś poważnych kłopotów, perturbacji, destabilizacji sytuacji w kraju - podkreślił prezydent.

- Od tego jest konstytucja, od tego jest także prezydent - podsumował.

Premier Donald Tusk, po wyborze na szefa Rady Europejskiej, zapowiedział, że prawdopodobnie we wtorek poinformuje o nowym układzie rządowym.

di9lefm

Z kolei rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska pytana w sobotę przez PAP o scenariusz zmian w rządzie odpowiedziała, że będzie to zależało od rozmów z prezydentem i rozmów koalicyjnych. Dopytywana o nowego szefa rządu, powiedziała jedynie, że jest kandydat na tę funkcję.

W kontekście następcy Tuska na funkcji premiera i szefa partii politycy PO najczęściej wskazują marszałek Sejmu Ewę Kopacz. Sama Kopacz zadeklarowała w piątek, że jeśli będzie taka potrzeba, to będzie gotowa stanąć na czele rządu.

di9lefm

Podziel się opinią

Share
di9lefm
di9lefm
Więcej tematów