Trwa ładowanie...
dr04co1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Łukaszenka na kolacji u premiera Berlusconiego

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka został
podjęty kolacją przez premiera Włoch Silvio
Berlusconiego w jego kancelarii w Rzymie. Nieznane są żadne
szczegóły rozmów, w których uczestniczył także szef dyplomacji
Franco Frattini.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Łukaszenka na kolacji u premiera Berlusconiego
(AFP)
dr04co1

Włoski minister spraw zagranicznych w liście opublikowanym na łamach poniedziałkowego wydania dziennika "Corriere della Sera" zapowiedział, że podczas rozmowy z Łukaszenką włoski rząd przypomni o fundamentalnych zasadach państwa prawa, przede wszystkim zaś o wolności.

Frattini przypomniał, że Unia Europejska zawiesiła niektóre sankcje wobec władz Białorusi, by pomóc temu krajowi "wejść na drogę stopniowej ewolucji demokratycznej".

W ten sposób wytłumaczył, dlaczego włoski rząd podejmuje białoruskiego przywódcę w Wiecznym Mieście po 14 latach jego izolacji na arenie międzynarodowej.

dr04co1

Frattini podkreślił, że wizyta Łukaszenki jest elementem "wspólnego europejskiego wysiłku zachęcania do progresywnego zbliżenia Białorusi do Europy i jej demokratycznych standardów".

"Włoski rząd zwróci się do prezydenta Łukaszenki z przesłaniem, opartym na europejskich zasadach obrony państwa prawa, praw i fundamentalnych wolności białoruskich mężczyzn i kobiet" - napisał minister Frattini.

Sylwia Wysocka

dr04co1

Podziel się opinią

Share

dr04co1

dr04co1
Więcej tematów