Trwa ładowanie...
d1s91eo

Prezydent Kwaśniewski spotkał się młodzieżą z Izraela

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział podczas środowego spotkania z izraelską młodzieżą, że stosunki między Polską a Izraelem są coraz lepsze i że udało się wyjaśnić wiele nieporozumień narosłych między Żydami a Polakami.

Share
d1s91eo

Rad jestem, że macie okazję zobaczyć Polskę i poznać Polaków, że możecie skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością - powiedział prezydent izraelskim nastolatkom ze szkoły Rotberg High School w Ramat Hasharon.

Przypomniał, że Polska i Izrael są spadkobiercami jednej z najbardziej niezwykłych kart w dziejach ludzkości - ponad 800- letniego współżycia dwóch narodów. Dodał, że w pewnym momencie na terytorium Polski żyła ponad połowa wszystkich Żydów na świecie.

Prezydent przypomniał też, że tę bezprecedensową tradycję zgodnego współżycia naszych narodów na długo przyćmił koszmar holokaustu i zwrócił uwagę, że te doświadczenia jeszcze przez długi czas mogą budzić bolesne wspomnienia.

Kwaśniewskie podkreślił, że właśnie dzięki bezpośrednim kontaktom przełamywane są stereotypy i rośnie szacunek dla wspólnej tradycji, nawiązują się przyjaźnie i dyskusje o przyszłości. (ajg)

d1s91eo

Podziel się opinią

Share
d1s91eo
d1s91eo
Więcej tematów