Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Prezydent Iranu wita porozumienie z Lozanny

Prezydent Iranu Hasan Rowhani powitał osiągnięte w Lozannie ramowe porozumienie w sprawie irańskiego programu nuklearnego jako "historyczne" i podkreślił, że Teheran dotrzyma tego, co obiecał, jeśli obietnic będzie też dotrzymywać druga strona. Zapewnił, że Iran "nie stara się oszukać" społeczności międzynarodowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irańczycy cieszą się z zawarcia ramowego porozumienia
Irańczycy cieszą się z zawarcia ramowego porozumienia (PAP/EPA, Fot: Abedin Taherkenareh)

Czytaj również: Nuklearne porozumienie z Iranem. Teheran nadal będzie o krok od zdobycia bomby.

W wystąpieniu telewizyjnym Rowhani zaakcentował, mówiąc o porozumieniu, że Iran może współpracować ze światem i nie musi wybierać między walczeniem z nim a kapitulacją. Dodał, że mocarstwa światowe zaakceptowały to, iż Iran może wzbogacać uran na swoim terytorium; wcześniej twierdziły, że stwarza to zagrożenie dla regionu.

Przedstawiciele Iranu i sześciu mocarstw (USA, Wielka Brytania, Francja, Rosja, Chiny i Niemcy) zawarli ramowe porozumienie zawierające kluczowe punkty przyszłego układu nuklearnego; ma on zostać uzgodniony do 30 czerwca.

Zobacz również wideo. Obama: historyczne porozumienie z Iranem.

Ramowe porozumienie zakłada, że ograniczenia w sprawie wzbogacania uranu przez Iran będą obowiązywały przez 10 lat. Irańskie zdolności wzbogacania uranu zostaną ograniczone o ponad dwie trzecie.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów