Trwa ładowanie...
d18wo0t

Prezydent Hollande: "Charlie Hebdo" żyje i żyć będzie

"Charlie Hebdo żyje i żyć będzie" - powiedział prezydent Francji Francois Hollande, z zadowoleniem witając opublikowany tego dnia nowy numer satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo", którego redakcja została zdziesiątkowana 7 stycznia przez dżihadystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francois Hollande
Francois Hollande (PAP/EPA, Fot: Philippe Wojazer)
d18wo0t

- Można zabić mężczyzn, można zabić kobiety, lecz nikt nigdy nie zabije ich idei - oświadczył prezydent Hollande.

Najnowszy numer tygodnika został przygotowany w redakcji lewicowego dziennika "Liberation" przez ocalałych z ubiegłotygodniowego zamachu terrorystycznego na redakcję, w wyniku którego zginęło 12 osób, w tym główni rysownicy. Sprawcami ataku byli francuscy dżihadyści pochodzenia algierskiego.

Na okładce najnowszego wydania "Charlie Hebdo" zamieszczono satyryczną podobiznę Mahometa na zielonym tle, ze łzą w oku, trzymającego kartkę z napisem: "Jestem Charlie". Jest to hasło demonstracji solidarności i sprzeciwu wobec terroryzmu, zwoływanych we Francji i za granicą po ubiegłotygodniowych atakach w Paryżu, w których zginęło 17 osób.

Nowy numer tygodnika wydano w rekordowym nakładzie trzech milionów egzemplarzy, które natychmiast znikły z kiosków. Dystrybutor zapowiedział zwiększenie nakładu do 5 milionów.

d18wo0t

Podziel się opinią

Share
d18wo0t
d18wo0t
Więcej tematów