Trwa ładowanie...
d2l7293

Prezydent Duda wyłączył się z polityki. Wziął udział w biegu dla tragicznie zmarłego funkcjonariusza BOR

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w biegu „Urodziny Janosika”w Parku Skaryszewskim w Warszawie. To coroczna impreza organizowana przez bliskich i przyjaciół Pawła Janeczka, oficera Biura Ochrony Rządu, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kalendarz spotkań prezydenta Andrzeja Dudy rozminął się z konwencją wyborczą PiS
Kalendarz spotkań prezydenta Andrzeja Dudy rozminął się z konwencją wyborczą PiS (prezydent.pl, Fot: Jakub Szymczuk)
d2l7293

Paweł Janeczek, zwany "Janosikiem" był szefem ochrony śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zginął razem z Parą Prezydencką 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem w drodze na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Ponieważ Paweł Janeczek był stałym uczestnikiem Maratonów Warszawskich, jego bliscy i przyjaciele, aby oddać hołd koledze, co roku organizują bieg „Urodziny Janosika”. Dzień jego urodzin przypada 16 kwietnia.

Przed południem na pięciokilometrowej trasie w Parku Skaryszewskim stawił się również Andrzej Duda, który biegnąc z zawodnikami, uczcił pamięć tragicznie zmarłego funkcjonariusza. Kalendarz spotkań prezydenta rozminął się z konwencją wyborczą PiS. Przydzielono mu honorowy, pierwszy numer startowy. W biegu rywalizowali m.in. funkcjonariusze Policji, Służby Ochrony Państwa i Straży Granicznej.

Po zakończeniu imprezy prezydent przebrał się w garnitur. I udał się galę olimpijską, podczas której polscy medaliści Zimowych Igrzysk Olimpijskich otrzymają nagrody pieniężne za wyniki uzyskane w PyeongChang.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l7293

Podziel się opinią

Share
d2l7293
d2l7293