Trwa ładowanie...

Prezydent Duda odsłonił pomnik w Gdyni. Teraz monument jest ogrodzony jako plac budowy

Dzień po uroczystym odsłonięciu pomnika Polski Morskiej w Gdyni, a już został odgrodzony jako plac budowy. Szacuje się, że prace budowlane potrwają do jesieni.

Share
Prezydent Duda odsłonił pomnik w Gdyni. Teraz monument jest ogrodzony jako plac budowy
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Kamil Jasiński
d3ces9j

Podczas odbywających się w niedzielę w Gdyni uroczystości został odsłonięty przez prezydenta Andrzeja Dudę Pomnik Polski Morskiej. Monument stanął na gdyńskim Skwerze Kościuszki. "Przypomina o polskich związkach z morzem oraz upamiętnia żeglarzy, marynarzy i rybaków, którzy na nim zginęli" - czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta.

- Jestem przekonany, że na 400-lecie Bitwy Oliwskiej polska marynarka pod względem infrastrukturalnym będzie wyglądała inaczej – powiedział wówczas Andrzej Duda. Z kolei z ust ministra Mariusza Błaszczaka padła ważna deklaracja. - Chciałbym zapewnić, że została podjęta decyzja, żeby dowództwo Marynarki Wojennej wróciło tam, gdzie jest jego miejsce, a więc do Gdyni – zapowiedział szef MON.

d3ces9j

Dzień po uroczystościach pomnik został ogrodzony. Jak tłumaczy rzecznik prasowy miasta w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", "to jeszcze nie koniec inwestycji". - Zmieni się mocno otoczenie pomnika. Wokół monumentu powstanie miejsce spotkań i odpoczynku - nowy teren zielony o charakterze parkowym - wyjaśnia Agata Grzegorczyk, rzeczniczka prasowa gdyńskiego urzędu.

Zobacz także: Jacek Żakowski: prezydent nie powinien promować niezdrowego jedzenia

Co się zmieni się wokół pomnika? Wiadomo, że zamontowane zostanie oświetlenie, nasadzone krzewy i wymieniona nawierzchnia. Pojawią się również ławki.

d3ces9j

- Teren przyległy do pomnika będzie też przygotowany do funkcji reprezentacyjnych, stanie tam 6 masztów flagowych. Wykonane zostanie również odwodnienie placu, a całość terenu zostanie objęta monitoringiem miejskim - dodaje Grzegorzczyk.

Na szczęście pomnik nie zostanie ogrodzony na zawsze. Prace budowlane mają zakończyć się na przełomie września i października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d3ces9j

Podziel się opinią

Share
d3ces9j
d3ces9j
Więcej tematów