Spotkanie w Pałacu Prezydenckim ws. TVP. Jest potwierdzenie
Prezydent Andrzej Duda zaprosił członków Rady Mediów Narodowych na spotkanie, które odbędzie się 9 stycznia o godzinie 12:00 w Pałacu Prezydenckim. Głównym celem rozmowy jest omówienie aktualnej sytuacji w mediach publicznych.
Andrzej Duda, zdecydował się na zaproszenie członków Rady Mediów Narodowych na spotkanie. Ma do niego dojść w najbliższy wtorek. Głównym punktem jest omówienie aktualnej sytuacji w mediach publicznych - informuje Interia.
Przewodniczący Rady, Krzysztof Czabański, potwierdził otrzymanie zaproszenia i wyraził zrozumienie dla potrzeby przeprowadzenia pogłębionej dyskusji na ten temat. Zaznaczył przy tym, że sytuacja w mediach publicznych wymaga szczególnej uwagi.
Robert Kwiatkowski, inny członek RMN, wyraził nadzieję na możliwość wymiany poglądów i potencjalne propozycje prezydenta dotyczące mediów publicznych. Spotkanie z prezydentem jest postrzegane jako okazja do poszukiwania kompromisów między opozycją a rządem w kwestii reformy mediów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wąsik i Kamiński trafią za kratki? Ekspert wskazał scenariusz
Ostatnie spotkanie prezydenta z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji miało miejsce pod koniec ubiegłego roku. Członkowie KRRiT zobowiązali się przedstawić projekt mający przeciwdziałać obecnej sytuacji w mediach publicznych w trybie pilnym. Pałac Prezydencki jest otwarty na zmiany w mediach, ale podkreśla, że konieczne jest dokończenia kadencji obecnego składu KRRiT, co może być kwestią sporną.
Pałac Prezydencki, jak wielokrotnie deklarował sam Andrzej Duda, jest otwarty na zmiany w mediach, ale na swoich warunkach. Jednym z nich jest, o czym informowała Interia, gwarancja dokończenia kadencji obecnego składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Obecnie w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (KRRiT) większość stanowią osoby nominowane przez Prawo i Sprawiedliwość oraz samego prezydenta. Kadencja tych członków Rady wygasa w 2028 roku. Ze względu na tę sytuację, wydaje się mało prawdopodobne, aby rząd zgodził się na spełnienie tego warunku.
Czytaj także:
Źródło: Interia.pl