Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Prezydent Białorusi pisze do Andrzeja Dudy z okazji 11 listopada

Prezydent Andrzej Duda otrzymał depeszę od Aleksandra Łukaszenki, który z okazji Dnia Niepodległości zwrócił uwagę na konieczność dbania o dobrosąsiedzkie relacje obu państw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Białorusi pisze do Andrzeja Dudy z okazji 11 listopada
(PAP)

Białoruski prezydent zwrócił się do polskiego prezydenta z okazji Dnia Niepodległości. Agencja prasowa „Biełta” pisze o depeszy przesłanej Andrzejowi Dudzie przez Aleksandra Łukaszenkę.

„Konstruktywne i dobrosąsiedzkie relacje z Polską zawsze były i są priorytetem dla Republiki Białoruś” - napisał Aleksander Łukaszenka. Prezydent Białorusi dodał w piśmie przekazanym polskiemu prezydentowi, że „w interesie dwóch bliskich narodów oraz całej europejskiej rodziny leży pełna normalizacja białorusko-polskiej współpracy międzypaństwowej”.

O polskim Święcie Niepodległości informują czołowe białoruskie media. Pierwszy program białoruskiej telewizji zwrócił uwagę, że z tej okazji w Polsce zgodnie z tradycją odbędzie się wiele imprez, między innymi bieg niepodległości i - jak to określono - „nacjonalistyczny marsz” z zapowiadanym udziałem kilkudziesięciu tysięcy osób.

(Oprac. Filip Skowronek)

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów