Trwa ładowanie...
d23m9cg

Prezydent Andrzej Duda zrealizował plan z kampanii. Odwiedził wszystkie powiaty

Prezydent Andrzej Duda odwiedził we wtorek powiat gryficki. To ostatni z powiatów, które obiecał odwiedzić podczas kampanii wyborczej w 2015 roku. Podczas spotkania z jego mieszkańcami mówił o wymiarze sprawiedliwości. Po raz kolejny padły słowa o "najwyższej kaście".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda odwiedził powiat gryficki. Na spotkaniu z mieszkańcami mówił o "najwyższej kaście" w sądach
Prezydent Andrzej Duda odwiedził powiat gryficki. Na spotkaniu z mieszkańcami mówił o "najwyższej kaście" w sądach (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d23m9cg

- Potrzebny nam jest wymiar sprawiedliwości, w którym będą sędziowie wolnej, niepodległej i suwerennej Polski. Nieskażeni tamtymi czasami PRL i tamtymi laty. To jest zmiana, która dla naszego państwa i naszego społeczeństwa jest niezbędna - mówił prezydent podczas spotkania z mieszkańcami powiatu gryfickiego.

- Musimy skończyć z tzw. kooptacją w sądach i w wymiarze sprawiedliwości, żeby sędziowie wyłącznie sami wybierali się na stanowiska, bo to właśnie powoduje powstawanie tzw. uprzywilejowanej, najwyższej kasty, gdzie są tacy wybrani, którzy decydują o życiu i śmierci zawodowej innych - tłumaczył prezydent.

Zobacz także: Andrzej Duda z żoną odwiedzili sześcioraczki

d23m9cg

- To oni właśnie. Zwłaszcza ci, którzy przez ostanie dziesięciolecia zasiadali w Sądzie Najwyższym, to właśnie oni są przede wszystkim odpowiedzialni za to, że sądownictwo dyscyplinarne w polskim wymiarze sprawiedliwości de facto było fikcją. Tak naprawdę w zasadzie go nie było - dodał prezydent.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż

Andrzej Duda rozpoczął oficjalny objazd po Polsce w ramach swojej pierwszej kampanii prezydenckiej w 2015 roku. Obiecał wówczas, że odwiedzi wszystkie powiaty. We wtorek prezydent odwiedził Brojce, gdzie spotkał się z mieszkańcami powiatu gryfickiego, zamykając tym samym serię wizyt we wszystkich powiatach kraju.

Źródło: 300polityka.pl

d23m9cg

Podziel się opinią

Share

d23m9cg

d23m9cg
Więcej tematów