Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda zrealizował plan z kampanii. Odwiedził wszystkie powiaty

Prezydent Andrzej Duda odwiedził we wtorek powiat gryficki. To ostatni z powiatów, które obiecał odwiedzić podczas kampanii wyborczej w 2015 roku. Podczas spotkania z jego mieszkańcami mówił o wymiarze sprawiedliwości. Po raz kolejny padły słowa o "najwyższej kaście".
Share
Prezydent Andrzej Duda odwiedził powiat gryficki. Na spotkaniu z mieszkańcami mówił o "najwyższej kaście" w sądach
Prezydent Andrzej Duda odwiedził powiat gryficki. Na spotkaniu z mieszkańcami mówił o "najwyższej kaście" w sądachŹródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d14zzil

- Potrzebny nam jest wymiar sprawiedliwości, w którym będą sędziowie wolnej, niepodległej i suwerennej Polski. Nieskażeni tamtymi czasami PRL i tamtymi laty. To jest zmiana, która dla naszego państwa i naszego społeczeństwa jest niezbędna - mówił prezydent podczas spotkania z mieszkańcami powiatu gryfickiego.

- Musimy skończyć z tzw. kooptacją w sądach i w wymiarze sprawiedliwości, żeby sędziowie wyłącznie sami wybierali się na stanowiska, bo to właśnie powoduje powstawanie tzw. uprzywilejowanej, najwyższej kasty, gdzie są tacy wybrani, którzy decydują o życiu i śmierci zawodowej innych - tłumaczył prezydent.

Zobacz także: Andrzej Duda z żoną odwiedzili sześcioraczki

- To oni właśnie. Zwłaszcza ci, którzy przez ostanie dziesięciolecia zasiadali w Sądzie Najwyższym, to właśnie oni są przede wszystkim odpowiedzialni za to, że sądownictwo dyscyplinarne w polskim wymiarze sprawiedliwości de facto było fikcją. Tak naprawdę w zasadzie go nie było - dodał prezydent.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż

Andrzej Duda rozpoczął oficjalny objazd po Polsce w ramach swojej pierwszej kampanii prezydenckiej w 2015 roku. Obiecał wówczas, że odwiedzi wszystkie powiaty. We wtorek prezydent odwiedził Brojce, gdzie spotkał się z mieszkańcami powiatu gryfickiego, zamykając tym samym serię wizyt we wszystkich powiatach kraju.

Źródło: 300polityka.pl

d14zzil

Podziel się opinią

Share
d14zzil
d14zzil
Więcej tematów