Trwa ładowanie...
dh31ljn

Andrzej Duda z żoną odwiedzili sześcioraczki

Andrzej i Agata Duda odwiedzili rodzinę sześcioraczków z Krakowa. Wizytę zorganizowano przy okazji Światowego Dnia Wcześniaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda u sześcioraczków
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda u sześcioraczków (Facebook.com)
dh31ljn

"Wizyta u Klaudii i Szymona Marców, rodziców pierwszych w Polsce sześcioraczków" – napisał na Facebooku prezydent Andrzej Duda. Kancelaria Prezydenta poinformowała, że 17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji Para Prezydencka gościła u Klaudii i Szymona Marców, rodziców sześcioraczków. Dzieci przyszły na świat 20 maja 2019 roku w 29 tygodniu ciąży.

Andrzej Duda z żoną odwiedzili w sobotę Zosię, Kaję, Malwinę, Nelę, Tymona i Filipa, których losy śledziła cała Polska. W dniu porodu noworodki ważyły od 890 g. do ok. 1300 g. Dopiero dwa miesiące temu ostatnie z dzieci zostało wypisane ze szpitala.

dh31ljn

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, mama i tata sześcioraczków oraz starszego Oliwiera opowiedzieli parze prezydenckiej o swojej codzienności, oswajaniu się z nową rolą, wzruszających momentach i nadziejach na przyszłość. Jak przeważająca część wcześniaków, noworodki wymagają rehabilitacji, jednak są coraz większe i silniejsze. Każde z nich ma inną osobowość i temperament, a urok niezwykłego rodzeństwa tysiące internautów obserwują na Instagramie, gdzie mama maluchów publikuje ich zdjęcia.

Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko - raz na 4,7 mld ciąż na świecie. W Polsce jest to pierwszy taki przypadek. Jak w trakcie spotkania z parą prezydencką wskazywali rodzice, opieka nad tyloma pociechami wymaga dobrej organizacji i logistyki, a każdy dzień jest nową przygodą.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Przecieki ws. expose Morawieckiego. Rzecznik rządu potwierdza

dh31ljn

Podziel się opinią

Share

dh31ljn

dh31ljn
Więcej tematów