Trwa ładowanie...
d1v0i9n

Prezydent Andrzej Duda został honorowym obywatelem Środy Śląskiej

Prezydent Andrzej Duda realizuje wyborczą obietnicę odwiedzenia wszystkich powiatów w Polsce. W czwartek spotkał się z mieszkańcami Środy Śląskiej. Odebrał też tytuł honorowego obywatela miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda został honorowym obywatelem Środy Śląskiej
Prezydent Andrzej Duda został honorowym obywatelem Środy Śląskiej (PAP, Fot: Aleksander Koźmiński)
d1v0i9n

- W każdym miejscu, gdzie jestem powtarzam, że zdecydowałem się kandydować w 2014 roku, będąc przekonanym, że jeśli zwyciężymy, to uda nam się zrealizować program wspierania polskiej rodziny - mówił w Środzie Śląskiej prezydent. - Nie ukrywałem, że poprawa sytuacji polskiej rodziny jest dla mnie najważniejsza. Największą nagrodą będzie dla mnie, gdy skończy się moja prezydentura, że usłyszę od polskiej rodziny: żyje nam się lepiej, niż wtedy, gdy zaczynał pan swoją prezydencką służbę - zapewniał zebranych na rynku mieszkańców miasta.

Zobacz także: Reelekcja Andrzeja Dudy po utracie Senatu priorytetem dla PiS. Jarosław Kaczyński "zaciągnie hamulec"

Prezydent dziękował mieszkańcom Środy Śląskiej za udział w wyborach parlamentarnych. - Rzeczywiście, frekwencja jak na standardy Rzeczypospolitej do tej pory była niebywała. Jestem ogromnie wdzięczny. To pokazuje, że ludzie w naszym kraju czują odpowiedzialność za polskie sprawy. Miałem wielki moment radości, kiedy tę frekwencję ogłoszono - stwierdził.

- Nie będę ukrywał, że cieszę się, że dotychczasowy mandat Zjednoczonej Prawicy, aby rządzić w Polsce, został tak bardzo umocniony poprzez - kolejny raz - samodzielną większość w polskim Sejmie - wyznał prezydent. - Jestem za to wdzięczny, ponieważ wiele elementów programu, które powinny być jeszcze zrealizowane, wymagało kolejnej kadencji. Mam nadzieję, że przystąpią do pracy i że szybko zobaczycie państwo tego kolejne efekty. Cieszę się, że będę mógł razem z nimi pracować, przynajmniej do czasu zakończenia obecnej kadencji prezydenckiej - dodał.

d1v0i9n

Bartłomiej Sienkiewicz o wyniku wyborów: to początek końca PiS-u

- Chciałbym, żeby Polska utrzymała dotychczasowy kurs, by Polska rosła w siłę, dobrego zbierania podatków, a więc uczciwości w życiu publicznym. Bo przecież niedawno, do 2015 roku, zanim nie zostały wprowadzone zmiany prawne, ktoś te pieniądze kradł, ktoś nas z tych pieniędzy okradał - mówił prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Środy Śląskiej. - A przecież to my płacimy te podatki, my wszyscy. My ten VAT płacimy, który był rozkradany - dodał.

Zobacz także: Andrzej Duda o wyborach parlamentarnych. Mówi o "spektakularnym wyniku PiS"

Dzisiaj z tego VAT-u wypłacane jest 500+, z tego VAT-u można było wypłacić 13. emeryturę, czy 500 zł dla niepełnosprawnych - tłumaczył Duda. - To z tych pieniędzy, którymi wreszcie zaczęto dobrze gospodarować. Chciałbym, żeby taka polityka była kontynuowana - dodał.

d1v0i9n

Podziel się opinią

Share

d1v0i9n

d1v0i9n
Więcej tematów