Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda został honorowym obywatelem Środy Śląskiej

Prezydent Andrzej Duda realizuje wyborczą obietnicę odwiedzenia wszystkich powiatów w Polsce. W czwartek spotkał się z mieszkańcami Środy Śląskiej. Odebrał też tytuł honorowego obywatela miasta.

Prezydent Andrzej Duda został honorowym obywatelem Środy ŚląskiejŹródło: PAP, fot: Aleksander Koźmiński
d1ergz3
d1ergz3

- W każdym miejscu, gdzie jestem powtarzam, że zdecydowałem się kandydować w 2014 roku, będąc przekonanym, że jeśli zwyciężymy, to uda nam się zrealizować program wspierania polskiej rodziny - mówił w Środzie Śląskiej prezydent. - Nie ukrywałem, że poprawa sytuacji polskiej rodziny jest dla mnie najważniejsza. Największą nagrodą będzie dla mnie, gdy skończy się moja prezydentura, że usłyszę od polskiej rodziny: żyje nam się lepiej, niż wtedy, gdy zaczynał pan swoją prezydencką służbę - zapewniał zebranych na rynku mieszkańców miasta.

Prezydent dziękował mieszkańcom Środy Śląskiej za udział w wyborach parlamentarnych. - Rzeczywiście, frekwencja jak na standardy Rzeczypospolitej do tej pory była niebywała. Jestem ogromnie wdzięczny. To pokazuje, że ludzie w naszym kraju czują odpowiedzialność za polskie sprawy. Miałem wielki moment radości, kiedy tę frekwencję ogłoszono - stwierdził.

- Nie będę ukrywał, że cieszę się, że dotychczasowy mandat Zjednoczonej Prawicy, aby rządzić w Polsce, został tak bardzo umocniony poprzez - kolejny raz - samodzielną większość w polskim Sejmie - wyznał prezydent. - Jestem za to wdzięczny, ponieważ wiele elementów programu, które powinny być jeszcze zrealizowane, wymagało kolejnej kadencji. Mam nadzieję, że przystąpią do pracy i że szybko zobaczycie państwo tego kolejne efekty. Cieszę się, że będę mógł razem z nimi pracować, przynajmniej do czasu zakończenia obecnej kadencji prezydenckiej - dodał.

Bartłomiej Sienkiewicz o wyniku wyborów: to początek końca PiS-u

- Chciałbym, żeby Polska utrzymała dotychczasowy kurs, by Polska rosła w siłę, dobrego zbierania podatków, a więc uczciwości w życiu publicznym. Bo przecież niedawno, do 2015 roku, zanim nie zostały wprowadzone zmiany prawne, ktoś te pieniądze kradł, ktoś nas z tych pieniędzy okradał - mówił prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Środy Śląskiej. - A przecież to my płacimy te podatki, my wszyscy. My ten VAT płacimy, który był rozkradany - dodał.

Dzisiaj z tego VAT-u wypłacane jest 500+, z tego VAT-u można było wypłacić 13. emeryturę, czy 500 zł dla niepełnosprawnych - tłumaczył Duda. - To z tych pieniędzy, którymi wreszcie zaczęto dobrze gospodarować. Chciałbym, żeby taka polityka była kontynuowana - dodał.

d1ergz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ergz3
Więcej tematów