Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu

Prezydent Andrzej Duda zdradza, co jada w Wigilię. Zachęca do wspólnego gotowania

Takiego prezydenta Andrzeja Dudy nie znaliśmy. W kuchni, w fartuchu żony. Kroi suszone grzyby, podsmaża je na patelni. Zaprasza wszystkich do spróbowania wigilijnej potrawy, która zawsze gości na jego stole. Zdradza też, co mu w kuchni najlepiej wychodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda gotuje wigilijną potrawę, która gości zawsze na jego stole
Andrzej Duda gotuje wigilijną potrawę, która gości zawsze na jego stole (Twitter.com/WPalacu)
ycipk-3nzcmu

Na mniej oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta opublikowano w piatek niezwykłe nagranie z Pałacu Prezydenckiego, a właściwie z jej kuchni. W roli głównej wystąpił Andrzej Duda.

Ten film można z powodzeniem zatytułować "Andrzej Duda gotuje". Prezydent, w fartuchu z wyhaftowanym imieniem żony, krząta się po kuchni. W roli sous-chefa wystąpił kucharz Kancelarii Prezydenta Marcin Jabłoński.

ycipk-3nzcmu

- Chciałbym zrobić takie danie, które zawsze jest u nas na Wigilii - mówi prezydent. - Kasza z suszonymi śliwkami, które na ziemi łąckiej, jak wszyscy wiedzą, należą do tradycji - mówi uśmiechając sie prezydent. Zapewne chciał w ten sposób nawiązać do sztandarowego trunku pochodzącego z ziemi łąckiej, czyli słynnej śliwowicy.

W przepisie, oprócz kaszy jęczmiennej i suszonych śliwek znalazły się jeszcze szuszone grzyby, masło i przyprawy.

- Żona przezornie dała mi fartuszek, który dostała od gospodyń miejskich z Włodawy - mówi prezydent.

ycipk-3nzcmu

Potem prezydent gotuje kaszę, kroi suszone grzyby i śliwki. Wyznaje przy tym, że jego żona i córka zawsze proszą go, by usmażył jajecznicę. - Rzeczywiście, ona mi bardzo dobrze wychodzi - chwali się Duda.

Jak wygląda prezydent z patelnią w ręku? Możecie się o tym przekonać oglądając wideo.

Przeydent zdradza też, że garnek z kaszą ze śliwkami i grzybami, jego mama zawsze zawijała w koc. - Żeby smaki się zaprzyjaźniły - podpowiada Dudzie kucharz.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu