Trwa ładowanie...
d8zxfg8
Prezydent Andrzej Duda wręcza nominacje nowym członkom rządu. Uroczystość w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

Prezydent Andrzej Duda wręcza nominacje nowym członkom rządu. Uroczystość w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

We wtorek o godz. 14 w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Zapraszamy na relację na żywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d8zxfg8

Pierwotnie uroczystość miała się odbyć w poniedziałek, jednak tego dnia rano Przemysław Czarnek, który ma zostać ministrem edukacji i nauki poinformował, że ma dodatni wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Wtorkowa uroczystość odbędzie się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. - Od strony przygotowawczej, od strony organizacyjnej jesteśmy w pełni gotowi do przeprowadzenia zmian w składzie Rady Ministrów zgodnie z wnioskiem, który przedstawił premier Mateusz Morawiecki - zapewnił w rozmowie z Polsat News rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

d8zxfg8

Dopytywany czy nie należało poczekać kilkanaście dni z zaprzysiężeniem Spychalski odparł: "To jest decyzja pana prezydenta". - Jestem przekonany, że jesteśmy przygotowani, że te wszystkie procedury, które istnieją, które funkcjonują w pełni nas chronią przed koronawirusem. Myślę, że te zmiany muszą zostać przeprowadzone. Polski rząd musi funkcjonować w sposób sprawny i dzisiaj o godz. 14 nastąpi uroczystość zmian w składzie Rady Ministrów - dodał rzecznik prezydenta.

W uroczystości nie wezmą udziału osoby, które przebywają na kwarantannie, czyli wicepremier Jacek Sasin, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk oraz odchodzący szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski.

d8zxfg8

Podziel się opinią

Share
d8zxfg8
d8zxfg8
Więcej tematów