Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda wręcza nominacje nowym członkom rządu. Uroczystość w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

We wtorek o godz. 14 w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Zapraszamy na relację na żywo.

Share
de3nt73

Pierwotnie uroczystość miała się odbyć w poniedziałek, jednak tego dnia rano Przemysław Czarnek, który ma zostać ministrem edukacji i nauki poinformował, że ma dodatni wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Wtorkowa uroczystość odbędzie się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. - Od strony przygotowawczej, od strony organizacyjnej jesteśmy w pełni gotowi do przeprowadzenia zmian w składzie Rady Ministrów zgodnie z wnioskiem, który przedstawił premier Mateusz Morawiecki - zapewnił w rozmowie z Polsat News rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Dopytywany czy nie należało poczekać kilkanaście dni z zaprzysiężeniem Spychalski odparł: "To jest decyzja pana prezydenta". - Jestem przekonany, że jesteśmy przygotowani, że te wszystkie procedury, które istnieją, które funkcjonują w pełni nas chronią przed koronawirusem. Myślę, że te zmiany muszą zostać przeprowadzone. Polski rząd musi funkcjonować w sposób sprawny i dzisiaj o godz. 14 nastąpi uroczystość zmian w składzie Rady Ministrów - dodał rzecznik prezydenta.

W uroczystości nie wezmą udziału osoby, które przebywają na kwarantannie, czyli wicepremier Jacek Sasin, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk oraz odchodzący szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski.

de3nt73
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de3nt73
de3nt73
Więcej tematów