Trwa ładowanie...
d1f8e7c

Prezydent Andrzej Duda spotka się z Donaldem Tuskiem po spotkaniu w Brukseli

• W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotka się z Donaldem Tuskiem
• Planowana jest wspólna konferencja prasowa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d1f8e7c

W poniedziałek w Brukseli odbędzie się wspólna konferencja prasowa prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem - poinformowała na Twitterze korespondentka TVP w Brukseli, Magdalena Sobkowiak.

Wcześniej o spotkaniu polskiego prezydenta z szefem RE informował prezydencki minister ds. zagranicznych Krzysztof Szczerski, mówiąc o planach wizyty w Komisji Europejskiej. W środę w KE za zamkniętymi drzwiami ma odbyć się debata orientacyjna na temat zmian zachodzących w Polsce. Tematem dyskusji mają być m.in. kwestia podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę w zeszłym tygodniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz sytuacja wokół Trybunału Konstytucyjnego.

d1f8e7c

Na pytanie, czy 18 stycznia podczas wizyty w Brukseli prezydent Duda będzie rozmawiał z politykami europejskimi, przedstawicielami KE, Szczerski odparł, że dyplomatycznym odpowiednikiem prezydenta w relacjach z Unią Europejską, jest szef Rady Europejskiej Donald Tusk, z którym prezydent będzie rozmawiał.

W Brukseli prezydent spotka się także z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem, a w Mons z naczelnym dowódcą sił NATO w Europie gen. Philipem Breedlove'em.

To drugie spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Donaldem Tuskiem. Wcześniej politycy spotkali pod koniec września 2015 r. okazji 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

d1f8e7c

Podziel się opinią

Share
d1f8e7c
d1f8e7c
Więcej tematów