Trwa ładowanie...
d2i3j00
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Andrzej Duda spotka się z delegacją z USA. Rozmowy ws. bezpieczeństwa oraz szczytu NATO

• Prezydent spotka się z przebywającą w Polsce delegacją amerykańskich senatorów
• Spotkanie odbędzie się 19 marca w Krakowie - przekazał Krzysztof Szczerski
• Rozmowy ws. bezpieczeństwa, szczytu NATO i relacji polsko-amerykańskich
• "To element przygotowania do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda spotka się z delegacją z USA. Rozmowy ws. bezpieczeństwa oraz szczytu NATO
(PAP/EPA, Fot: MATEJ DIVIZNA)
d2i3j00

- W sobotę w Krakowie prezydent Andrzej Duda spotka się z przebywającą w Polsce delegacją amerykańskich senatorów - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Tematem rozmów mają być kwestie bezpieczeństwa, szczyt NATO i relacje polsko-amerykańskie.

- To grupa senatorów zajmująca się przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa - powiedział dziennikarzom Szczerski. Jak dodał, prezydent będzie rozmawiał z senatorami m.in. o lipcowym szczycie NATO w Warszawie oraz o relacjach polsko-amerykańskich.

Z delegacją w Polsce będzie przebywać m.in. senator polskiego pochodzenia Barbara Mikulski, członkini Partii Demokratycznej.

d2i3j00

Prezydencki minister pytany, czy przedmiotem rozmów będzie także sytuacja dotycząca Trybunału Konstytucyjnego, odparł: "Tematem rozmowy będą kwestie bezpieczeństwa, bo to jest główne zainteresowanie senatorów, którzy przyjeżdżają do Polski. O tym prezydent będzie przede wszystkim rozmawiał".

- To spotkanie traktujemy jako element przygotowania do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie - poinformował minister. Prezydent pod koniec marca udaje się do USA, gdzie m.in. weźmie udział w IV Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego w Waszyngtonie. Jak informuje "Newsweek", miało tam dojść do spotkania naszego prezydenta z Barackiem Obamą.

„Obama nie przyjmie Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Departament Stanu rozpatruje schłodzenie stosunków” - wiadomość o takiej treści opublikował na swoim Twitterze Eugeniusz Smolar, były prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, a dziś członek rady fundacji i analityk polityki międzynarodowej. - Informacja dotarła do mnie z kół dyplomatycznych - potwierdza Smolar w rozmowie z „Newsweek.pl”

Szczerski: prezydent Obama będzie w Warszawie na szczycie. Nie ma zmian w tym zakresie

Szczerski pytany o obecność prezydenta USA Baracka Obamy na lipcowym szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego odparł: "Pan prezydent Obama będzie w Warszawie na szczycie. Nie ma zmian w tym zakresie".

d2i3j00

Prezydent spotka się z senatorami w sobotę wieczorem, po powrocie z wizyty na Węgrzech.

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca. Według polskiego prezydenta szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego powinien mieć trzy zasadnicze cele: być wszechstronny, czyli poświęcony bezpieczeństwu i na wschodzie, i na południu; ukierunkowany na przyszłość oraz zakończyć się podjęciem konkretnych decyzji. - Dla mnie przede wszystkim to oznacza konieczność wzmocnienia obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił w marcu prezydent.

d2i3j00

Podziel się opinią

Share

d2i3j00

d2i3j00
Więcej tematów