Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda nie ujawnia majątku. Nie musi, ale powinien

Czy oświadczenia majątkowe prezydenta, tak jak innych przedstawicieli państwa, powinny być ujawniane? Polacy nie mają co do tego wątpliwości. Ukrywanie przed opinią publiczną swoich zarobków nie powinno być przywilejem głowy państwa.

Share
Prezydent Andrzej Duda nie ujawnia majątku. Nie musi, ale powinien
Źródło: East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
d32j359

Prezydent jest zwolniony z obowiązku prezentowania corocznych oświadczeń majątkowych. Według Polaków powinno się to zmienić - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie se.pl i NOWA TV.

Aż 78 proc. badanych jest za tym, by prezydent ujawnił swój majątek. Odmiennego zdania jest jedynie 7 proc. ankietowanych. Kolejne 15 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

d32j359

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 7-8 czerwca 2017 roku na próbie 1059 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Zobacz też: Prezydent jakiego nie znacie - kilka ciekawostek na temat Andrzeja Dudy

Prezydentura Dudy okiem obywateli

Przypomnijmy, że część społeczeństwa uważa Dudę za prezydenta niesamodzielnego i nierealizującego swoich obietnic. Wielu krytykuje też jego pomysł na zorganizowanie referendum ws. zmian w konstytucji. Okazuje się jednak, że decyzje Dudy nie wpływają na zmianę oceny jego działań.

Nadal większość Polaków jest z niego zadowolona. Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że ponad połowie Polaków podoba się sposób sprawowania przez niego urzędu prezydenta.

Źródło: se.pl

d32j359

Podziel się opinią

Share
d32j359
d32j359
Więcej tematów