Trwa ładowanie...
d3fqkob

Prezydent Andrzej Duda nadał bieg sprawie ułaskawienia Marka Falenty

Prezydent Andrzej Duda uruchomił procedurę ułaskawienia Marka Falenty. Przesłał do Prokuratury Krajowej wniosek rodziny biznesmena, a śledczy przekazali już dokumentu do sądu pierwszej instancji, który orzekał w sprawie Falenty. Rozpoczęcie procedury nie oznacza jednak, że prezydent ma zamiar ułaskawić skazanego na 2,5 roku więzienia biznesmena.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda nadał bieg sprawie ułaskawienia Marka Falenty
Prezydent Andrzej Duda nadał bieg sprawie ułaskawienia Marka Falenty (Forum, Fot: Krystian Maj)
d3fqkob

Informację o uruchomieniu procedury ułaskawienia podał portal rmf24.pl. - To normalna procedura tak zwanego "trybu zwykłego" ułaskawienia. Ten wniosek, jak wiele innych, które trafiają do prezydenta - został przekazany do Prokuratury Krajowej - powiedział portalowi rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Spychalski tłumaczy też, że działanie prezydenta wynika z obowiązujących go przepisów. - Nie ma to żadnego związku z ułaskawieniem. Po prostu to normalna procedura, która jest przyjęta w tym zakresie - dodał rzecznik.

Zobacz także: Marek Falenta boi się o życie. "Grozi mu realne niebezpieczeństwo"

d3fqkob

Wniosek o ułaskawienie przesyłany jest do prokuratury, jeśli prezydent nie decyduje się na osobiste ułaskawienie skazanego. Sąd ma na opinię dwa miesiące, ale prezydent nie jest nią związany.

Zobacz także: Marek Falenta o aferze taśmowej

Jak informował serwis tvn24.pl wniosek o ułaskawienie Falenty złożyła do Kancelarii Prezydenta córka biznesmena. Miał on tam wpłynąć 19 stycznia. Andrzej Duda przesłał go do prokuratury w marcu, zanim odnaleziono i schwytano Falentę w Hiszpanii.

d3fqkob

Zobacz także: Prezydent nie ułaskawi Falenty? Mamy nowe informacje

- Jest przyjęty pewnie zwyczajowy termin w Pałacu Prezydenckim, akurat w tym wypadku było to w marcu. Proszę nie doszukiwać się tu kontekstów, drugiego, trzeciego dna - tłumaczył reporterowi rmf24.pl Spychalski.

Źródło: rmf24.pl

d3fqkob

Podziel się opinią

Share

d3fqkob

d3fqkob
Więcej tematów