Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda ma poparcie byłego premiera Jana Olszewskiego

Prezydent Andrzej Duda przeprowadził wczoraj długą rozmowę telefoniczną z byłym premierem Janem Olszewskim. Tematem rozmowy była reforma wymiaru sprawiedliwości. Olszewski miał, tak jak Zofia Romaszewska, wyrazić poparcie dla działań prezydenta w tej kwestii.
Share
Jan Olszewski także popiera działania prezydenta Andrzeja Dudy ws. reformy sądownictwa
Jan Olszewski także popiera działania prezydenta Andrzeja Dudy ws. reformy sądownictwaŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3b22a7

Radio ZET ustaliło, że prezydent rozmawiał wczoraj o reformie wymiaru sprawiedliwości nie tylko z Zofią Romaszewską. Odbył także długą rozmowę telefoniczną z byłym działaczem opozycyjnym, w przeszłości członkiem Porozumienia Centrum, premierem, a następnie doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Janem Olszewskim.

On także, jak wynika z ustaleń dziennikarzy Radia ZET, wyraził poparcie dla działań prezydenta.

d3b22a7

To opinie Romaszewskiej i Olszewskiego - jak donosi Radio ZET - mają być koronnym argumentem prezydenta w rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Dwa prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa będą tematem kolejnego już spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowa zaplanowana jest na godz. 17.

Właśnie do niej odniosła się Romaszewska na antenie Radia Zet. Zdradziła, że o zmianach w sądownictwie rozmawiała wczoraj z prezydentem. Bardzo dobitnie skrytykowała także poprawki PiS do prezydenckich projektów ustaw.

Źródło: Radio ZET

d3b22a7

Podziel się opinią

Share
d3b22a7
d3b22a7
Więcej tematów