Trwa ładowanie...
d1d3vti

Prezydencki minister ujawnia szczegóły nt. spotkania Dudy z Macierewiczem

- Sprawa modernizacji polskiej armii, zakupów uzbrojenia i sprzętu będzie przedmiotem rozmowy prezydenta z ministrem obrony narodowej, która jest zapowiedziana na 31 marca, ale także dorocznej odprawy kadry kierowniczej MON, planowanej na 12 kwietnia - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Pytany był również, czy Andrzej Duda poruszy tematy, o których wspominał w dwóch pismach do Antoniego Macierewicza. Co odpowiedział minister?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP)
d1d3vti

Szczerski zaznaczył, że spotkanie z kierownictwem MON to wydarzenie doroczne, nie ma charakteru nadzwyczajnego, tylko przeglądowy i jego tematyka obejmuje całość spraw wiązanych z wojskiem od dowodzenia, poprzez kwestie personalne aż do sprawy modernizacji polskiej armii.

Przypomnijmy, w połowie marca prezydent Duda wystosował do szefa MON dwa listy, w których domagał się "stosownych działań" ws. obsady stanowisk attache obrony m.in. USA, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie oraz informacji o tworzeniu wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu, które ma koordynować działania wielonarodowych batalionów NATO na wschodniej flance.

W ubiegły wtorek szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski powiedział, że prezydent nie jest usatysfakcjonowany odpowiedziami ministra obrony. Zapowiedział, że BBN skieruje w imieniu Andrzeja Dudy zaproszenie do Antoniego Macierewicza, by prezydent mógł z nim "porozmawiać osobiście". Spotkanie ma się odbyć 31 marca w siedzibie BBN.

d1d3vti

Przetarg na śmigłowce zagrożony?

Szczerski pytany był również o doniesienia RMF FM, które twierdzi, że MON - zamiast zapowiadanego zakupu 16 śmigłowców dla polskiej armii - chce kupić 12 maszyn, terminy zakupu się opóźniają, a nawet, że przetarg może być zagrożony. Dziennikarze pytali, czy prezydent, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, kontaktował się w tej sprawie z Antonim Macierewiczem. Szczerski zaznaczył, że nie należy komentować przetargów przed ich rozstrzygnięciem, bo - jak mówił - byłoby to integrowaniem w procedurę przetargową, a to jest niewłaściwe.

d1d3vti

Podziel się opinią

Share

d1d3vti

d1d3vti
Więcej tematów